NHL: Chára a Sekera asistovali, Černák rozdával bodyčeky

22.11.2019 07:32

Slovenskí hokejoví obrancovia Zdeno Chára a Andrej Sekera si pripísali asistencie vo štvrtkových zápasoch NHL a pomohli svojim tímom k víťazstvám. Kapitán Chára odohral takmer 26 minút a prihral na gól v zápase, v ktorom jeho Boston zdolal Buffalo 3:2.

Sekera zasa asistoval pri triumfe Dallasu nad Winnipegom (5:3). Počas takmer 20 minút na ľade Sekera pridal aj 2 strely, 1 zablokovanú strelu a 1 plusový bod na konci. Z víťazstva sa vo štvrtok tešil aj ďalší slovenský obranca Erik Černák. Jeho Tampa Bay zvíťazila v Chicagu (4:2), ale košický rodák nebodoval.

Dva góly Bostonu strelil Brad Marchand, jeden pridal jeho spoluhráč z prvého útoku David Pastrňák, ktorý ako prvý hráč v tejto sezóne prekonal hranicu 20 presných zásahov. Prvý gól Marchanda sa zrodil tak, že tečoval Chárovu strelu od modrej čiary za chrbát brankára Linusa Ullmarka. K triumfu Bruins nad Sabres prispel 36 zásahmi aj brankár Tuukka Rask, ktorý dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom. Zverenci tréner Brucea Cassidyho ukončili sériu troch domácich prehier, všetky sa však zrodili po riadnom hracom čase. "Medvede" vyhrali napriek tomu, že v prvej tretine ich "šable" prestrieľali 17:4 a celkovo v zápase 38:27.

Sekera si pripísal ešte len druhý bod a zároveň druhú asistenciu v aktuálnej sezóne. Asistoval pri úvodnom góle zápasu z hokejky Mattiasa Janmarka v 28. min. Dallas viedol už 3:0, ale Winnipeg vyrovnal na 3:3. Víťazný gól strelil už v treťom stretnutí po sebe kapitán Stars Jamie Benn. Dallas natiahol sériu víťazstiev na päť zápasov a v tabuľke Západnej konferencie je už štvrtý. Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v Chicagu 4:2 aj bez bodového príspevku Černáka. Slovenský obranca sa počas vyše 18 minút na ľade prezentoval tradične tvrdou hrou do tela, rozdal 4 bodyčeky a pripísal si aj 1 zablokovanú strelu, 2 trestné minúty a 1 mínusový bod. Útočník Alex Killorn a obranca Victor Hedman v drese Tampa Bay predĺžili svoje bodové série na šesť zápasov. Dosiahli počas nich zhodne 9 bodov.

Výsledkové sumáre NHL - štvrtok:

Boston - Buffalo 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:50 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 "hit", 1 zablokovaná strela

Dallas - Winnipeg 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 19:58 min, 1 asistencia, 2 strely, 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod

Chicago - Tampa Bay 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:16 min, 1 strela, 4 "hity", 1 zablokovaná strela, 2 trestné minúty, 1 mínusový bod

Florida - Anaheim 5:4 po predĺžení (0:1, 2:3, 2:0 - 1:0)

New York Islanders - Pittsburgh 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Carolina - Philadelphia 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)

St. Louis - Calgary 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Columbus - Detroit 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)

Minnesota - Colorado 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Nashville - Vancouver 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)

Arizona - Toronto 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Vegas - San Jose 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Los Angeles - Edmonton 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)