Na východe evakuovali desiatky ľudí, budovou sa šíril silný zápach

Na východe evakuovali desiatky ľudí, budovou sa šíril silný zápach
Zdroj foto: TASR/František Iván (ilu)
Hasiči v pondelok dopoludnia evakuovali budovu úradu mestskej časti Košice – Západ, odísť z nej museli desiatky ľudí. Stalo sa tak pre koncentrát dezinfekčného prostriedku, ktorý sa vylial z rozbitej fľaše v skladových priestoroch úradu. Šiestim ľuďom prišlo zo šíriaceho sa zápachu zle a museli ich ošetriť.

Miestny úrad ostane pre túto udalosť aj v utorok 5. novembra zatvorený, informoval hovorca mestskej časti Matej Kundrát. "K poškodeniu nádoby, kde bol silný dezinfekčný prostriedok, došlo pri upratovaní skladu úradu. Postupne sa začal šíriť stále silnejší zápach, pričom sme kontaktovali hasičský a záchranný zbor, ktorý následne rozhodol o evakuácii budovy," uviedol Kundrát.

Zásah hasičov v ochranných odevoch trval aj popoludní. Zabezpečili vetranie priestorov a odvoz látky. Privolaní chemickí experti potvrdili, že išlo o koncentrát dezinfekčného prostriedku. Jeho presné chemické zloženie by malo byť známe v utorok. "Úrad bude aj v utorok uzavretý, budovu budú strážiť mestskí policajti s tým, že sa budú odvetrávať priestory, kde došlo ku kolízii. V stredu (6.11.) by mal byť úrad opäť funkčný," konštatoval hovorca úradu.

Hasiči prijali hlásenie o udalosti na úrade okolo 10.00 h. "Na miesto sme vyslali tri posádky vozidiel, po príjazde sme zistili, že ide o neznámu látku. Naši odvetrali priestory a evakuovali celú budovu," informovali z košického krajského operačného strediska HaZZ. Intoxikovaných a ošetrených bolo šesť ľudí, ktorí sa sťažovali na zdravotné ťažkosti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá