NHL: Sekerov Dallas zdolal Ducks, hrdinom zápasu bol mladík

25.10.2019 07:52

Vo štvrtkovom desaťzápasovom programe NHL si zahrali iba dvaja slovenskí hokejisti. Ani jeden nebodoval, víťazstva sa dočkal Andrej Sekera, ktorý bol pri triumfe Dallasu nad Anaheimom 2:1. Montreal s Tomášom Tatarom doma prehral so San Jose 2:4.

Edmonton otočil zápas proti Washingtonu z 1:3 na 4:3 po predĺžení, ale bez Tomáša Jurča. Slovenský krídelník tentoraz zostal iba medzi zdravými náhradníkmi. Útočník Washingtonu Richard Pánik je zranený.

Dallas zdolal Anaheim 2:1 a po piatich prehrách si pripísal tretie víťazstvo v sérii. Sekera odohral 20:30 min s jednou strelou, jedným bodyčekom, ale aj štyrmi zablokovanými pokusmi súpera. Kapitán slovenskej reprezentácie z májových majstrovstiev sveta v Košiciach patrí k najlepšie blokujúcim hráčom NHL. V tejto štatistike mu aktuálne patrí 12. priečka, odohral 12 zápasov s 23 zablokovanými strelami.

Hrdinom Dallasu proti Anaheimu sa stal dvojgólový 22-ročný ruský útočník Denis Gurianov. Predviedol málovídaný jav, keď oba góly ešte v prvej tretine dosiahol z bekhendu. Prvý nečakanou strelou od útočného kruhu pod hornú žŕdku, druhý z bližšej vzdialenosti pomedzi betóny Johna Gibsona. Bol to jeho druhý a tretí gólový zápis v zámorskej profikariére.

Stále platí, že Montreal nevie zahrať na San Jose. V riadnom hracom čase nad týmto súperom nevyhral od 21. marca 2015. Aktuálne si Canadiens pripísali deviatu prehru proti Sharks v sérii. Štvrtkový duel v Bell Centre sa skončil 4:2 pre hostí aj zásluhou dvoch presilovkových gólov Evandera Kana a troch asistencií Tomáš Hertla. Tatar odohral v drese Montrealu necelých 15 minút s bilanciou 1 strela a 2 mínusové body. Domáci prevýšili hostí v strelách na bránku 37.23, ale bolo im to málo platné.

"Myslíte si, že sme si neutvorili šance? Mali sme ich veľmi veľa, ale nepremenili sme ich. Súper ich nemal toľko, ale využil ich na góly," hneval sa tréner Montrealu Claude Julien na portáli nhl.com. "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Veľmi sme potrebovali tieto dva body. Držali sme nohu na plynovom pedáli a dočkali sme sa," uviedol Kevin Labanc, autor jedného z gólov Sharks, ktorého rodičia pochádzajú zo Spiša.

Hokejisti Washingtonu viedli v Edmontone po dvoch tretinách 3:1, ale napokon odišli z ľadu s prehrou 3:4 po predĺžení. Rozhodol druhým gólom v zápase Leon Draisaitl. Tento nemecký útočník aj kanadský kapitán Connor McDavid dosiahli po tri body a Oilers sú na čele Západnej konferencie NHL. V tíme Capitals si predĺžili svoje série so ziskom minimálne bodu už na deväť zápasov ruský útočník Alexander Ovečkin aj americký obranca John Carlson. V prípade Carlsona ide o rekordný klubový zápis medzi obrancami, na konte má už 21 bodov za 5 gólov a 16 asistencií a je lídrom kanadského bodovania NHL. Ovečkin sa dostal na 9 gólov a medzi strelcami je druhý za Čechom Davidom Pastrňákom (10) z Bostonu.

Štvrtkové výsledkové sumáre NHL:

Dallas - Anaheim 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Andrej Sekera (Dallas) odohral 20:30 min, 1 strela, 1 "hit", 4 zablokované strely

Montreal - San Jose 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:52 min, 1 strela, 2 mínusové body

Edmonton - Washington 4:3 po predĺžení (1:0, 0:3, 1:0 - 1:0)

New York Islanders - Arizona 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

New York Rangers - Buffalo 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

Calgary - Florida 6:5 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 3:3 - 0:0, 1:0)

St. Louis - Los Angeles 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Columbus - Carolina 4:3 po predĺž. (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)

Nashville - Minnesota 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Chicago - Philadelphia 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)