POČASIE: Predpoveď na dnes

Premenlivá, na severe a východe spočiatku zväčšená oblačnosť. Miestami dážď alebo prehánky, vo vyšších polohách sneženie. Chladno a veterno. Denná teplota 9 až 14, na severe 5 až 9 st. Prevažne severný vietor do 45, v nárazoch ojedinele okolo 70 km/h. Na horách prudký až búrlivý vietor. Popoludní bude vietor slabnúť.

Situácia

Po zadnej strane tlakovej níže nad východnou Európou k nám od severu prúdi studený, pôvodom arktický vzduch. V priebehu dňa sa bude do našej oblasti od severozápadu rozširovať výbežok tlakovej výše so stredom nad Nórskym morom a Škandináviou.

Predpoveď počasia

Premenlivá, na severe a východe spočiatku až veľká oblačnosť. Miestami, na západe len ojedinele, prehánky alebo dážď. Od cca 1100 m sneženie. Chladno. Najvyššia denná teplota 9 až 14, na severe 5 až 9 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -1 st. a ďalšie ochladzovanie. Prevažne severný vietor 6 až 12, na východe v nárazoch ojedinele 16 až 22 m/s (20 až 45, nárazy 60 až 80 km/h). Na horách prudký vietor až víchrica. Popoludní bude vietor slabnúť.

Predpokladané množstvo zrážok: miestami - najmä na severe do 5 mm.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá