Štvrtý Vedecký veľtrh bude hostiť desiatky vystavovateľov

Pr správa
Štvrtý Vedecký veľtrh bude hostiť desiatky vystavovateľov
Zdroj foto: PR
Už tento piatok, 13. septembra 2019, sa na námestí NC Eurovea v Bratislave otvoria brány 4. ročníka Vedeckého veľtrhu. O zaujímavý a zábavný program sa aj tohto roku postará viac ako 40 vystavovateľov.

Vedecký veľtrh je celodenným zábavným programom, v rámci ktorého sú rôzne oblasti vedy a výskumu prezentované zaujímavou a interaktívnou formou. Určený je najmä pre deti a mládež školského veku (6-18 rokov), no zaujímavý bude aj pre pedagógov, rodičov a širokú verejnosť. Cieľom podujatia je povzbudenie záujmu slovenskej mládeže o význam vedy v každodennom živote a prípadnú budúcu kariéru vo vedeckých odboroch.

Medzi vystavovateľmi budú, tak ako po minulé roky vysoké a stredné školy, vedecké ústavy, záujmové organizácie, ale aj subjekty komerčnej sféry, ktoré sa vo svojich stánkoch pokúsia ukázať, že veda je všade okolo nás, a že je potrebná v každodennom živote.

Vedecký veľtrh sa slávnostne začne 13. septembra 2019 (štvrtok) o 9:30 hod.

Aj tohto roku sa návštevníci Vedeckého veľtrhu môžu tešiť na bohatý a pestrý výber vystavovateľov z rôznych oblastí vedy, ako sú: fyzika, chémia, matematika, informatika, robotika, elektrotechnika, či astronómia. Ako zvyčajne, aj teraz si budú môcť sami vyskúšať rôzne fyzikálne a chemické pokusy, u mnohých vystavovateľov, za ktorých spomeniem spoločnosť MENSA Slovensko, si budú môcť otestovať svoju zdatnosť v logických či matematických hlavolamoch, kvízoch a súťažiach.

Ak patríte k milovníkom automobilov, okrem sledovania autodiagnostiky na konkrétnom vozidle, môžete obdivovať napríklad elektromobil, ktorý zostrojili študenti strednej školy, či rôzne robotické autíčka. Oblasť robotiky bude prezentovať niekoľko vystavovateľov, ktorí vám okrem robotov predvedú rôzne modely výrobných liniek, vysvetlia a ukážu ako fungujú pohybové senzory (kinect) a riadenie gestami.

Na Vedeckom veľtrhu nemôže chýbať ani virtuálna realita, ktorá je spojená s pestrým svetom fantázie, dobrodružstiev, experimentovania a objavovania, ukážky špičkovej modernej technológie a stále obľúbené drony. Deti budú mať po prvýkrát na našom veľtrhu možnosť absolvovať krátke pilotné školenie a zároveň pilotovať malý dron mavic. Pripravená bude aj malá trať s prekážkami na realizáciu pretekov s malými dronmi s váhou do 50 gramov.

TOP videá