Druhá etapa Vuelty patrila Quintanovi, červený dres získal Roche

25.8.2019 23:17

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana z tímu Movistar sa stal víťazom 2. etapy pretekov La Vuelta a Espaňa, ktorá merala 199,6 km a viedla z Benidormu do Calpe. Jazdec známy najmä svojimi kvalitami vo vysokohorskom prostredí prekvapil svojich súperov na trati s klasikárskym profilom.

Druhý skončil s odstupom piatich sekúnd Ír Nicolas Roche (Sunweb), ktorý sa dostal na čelo priebežného poradia. Tretí finišoval Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma, +8 s). Nedeľňajšia etapa mala vo svojom profile dve stúpania druhej kategórie a jedno tretej. Približne 30 km pred cieľom pri stúpaní na Alto de Puig Llorenca sa favoriti rozdelili do viacerých skupiniek. V prvej bola pätica Quintana, Roche, Roglič, Rigoberto Uran a Fabio Aru. Pred druhou skupinou, v ktorej bol aj doterajší líder Miguel Angel Lopez, mali náskok na úrovni desiatok sekúnd. Kolumbijčan svojim súperom ušiel 3 km pred cieľom na rovinatom úseku.

V pondelok čaká na cyklistov 3. etapa, ktorá bude mať rovinatý profil, jej dĺžka bude 188 km a povedie zo Ciudad del Juguete do Alicante.