Zabarikádoval sa v dome a spustil paľbu. Strelca polícia zadržala

Muža, ktorý sa zabarikádoval v dome v americkom meste Filadelfia, štát Pensylvánia, spustil streľbu na policajtov a šiestich zranil, sa policajným silám po niekoľkých hodinách podarilo zadržať.

Ešte predtým boli vyslobodení a evakuovaní do bezpečia aj dvaja policajti, ktorí boli zabarikádovaní v dome spolu s útočníkom. Náčelník polície vo Filadelfii Richard Ross novinárom povedal: "Je zázrak, že dnes nebolo zabitých niekoľko našich policajtov." Dodal, že streľba, ktorá sa začala o 16.30 h miestneho času (22.30 h SEČ) sa "z rukojemníckej situácie zmenila na barikády". Ross spresnil, že policajti v dome vykonávali domovú prehliadku v súvislosti s drogami. Keď sa streľba začala, boli už v dome. Keď na nich páchateľ niekoľkokrát vystrelil, streľbu opätovali a mnohí z nich museli z domu utiecť cez dvere či okná.

Seržant Eric Gripp uviedol, že polícia s ozbrojeným mužom, ktorý sa uzavrel vnútri domu, komunikovala megafónom a snažila sa ho prinútiť, aby sa vzdal. Spočiatku však nereagoval. Šiestich policajtov, ktorí počas intenzívnej prestrelky utrpeli zranenia, medzičasom prepustili z nemocnice.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá