Polícia varuje pred podvodníkmi, používajú fintu s poruchou auta

Polícia varuje pred podvodníkmi, používajú fintu s poruchou auta
Zdroj foto: facebook.com/KRPZBA
Bratislavská polícia na svojej facebookovej stránke upozorňuje, že počas letného obdobia sa na viacerých úsekoch diaľnic aj na území Bratislavského kraja častejšie stretáva s prípadmi podvodníkov, ktorí predstierajú poruchu na motorovom vozidle.

Snažia sa tak zastaviť iných vodičov a následne sa od nich pokúšajú vylákať finančnú hotovosť. Príkladom je podľa polície vodič tmavomodrého Audi s nemeckým evidenčným číslom, občan Rumunska, ktorý sa spolu so svojou spolujazdkyňou, tiež občiankou Rumunska, snažil blokovať ostatných účastníkov cestnej premávky.

Fingovaním poruchy sa ostatných šoférov snažili zastaviť a ponúkali im na predaj predmety zo žltého kovu, o ktorých tvrdili, že sú zlaté. Polícia rumunskému vodičovi uložil blokovú pokutu za nedanie prednosti v jazde, nesprávnu jazdu v jazdných pruhoch a jazdu po krajnici.

„Buďte v takýchto prípadoch aj počas obdobia letných dovoleniek obozretní a nenechajte sa od podvodníkov nachytať,“ radí polícia na sociálnej sieti. Ak tieto osoby predstierajú, že sa ocitli v núdzi, treba im odporučiť kontaktovať niektorú zo záchranných zložiek. „Za žiadnych okolností však nedávajte peniaze neznámym osobám, ani od nich nič nekupujte,“ uzavrela bratislavská polícia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá