Zmajkovičová sa púšťa do boja s bilbordmi, plánuje reguláciu

Zmajkovičová sa púšťa do boja s bilbordmi, plánuje reguláciu
Zdroj foto: SITA
Podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová chce do jesene pripraviť legislatívnu úpravu, ktorou by sa mal regulovať počet billboardov na Slovensku. Ako povedala, v súčasnosti má veľa rokovaní nielen s billboardovými spoločnosťami, ale aj s krajinnými architektami.

„Aj billboardové spoločnosti vnímajú to, že tento stav je neúnosný,“ povedala. Krajinní architekti jej ponúkli pomoc pri tvorbe zákona. „Čo je pre mňa veľmi potešujúce, mám podporu primátorov a starostov. Podporujú ma v tom napríklad primátori hlavného mesta Bratislava, Žiliny, Trnavy a viacerí ďalší,“ dodala.

Podľa Zmajkovičovej prišiel čas, aby sme sa na Slovensku zaoberali témou reklamnej kampane a reklamy pri cestách. „Mali by sme sa zaoberať tým, či billboardy nemenia ráz krajiny a miest,“ povedala. V mestách by sa mal podľa nej k umiestňovaniu billboardov vyjadrovať aj architekt mesta, pretože sú na plotoch i rôznych budovách, čo mení charakter mesta.

Zmajkovičovú zaráža, že dnes nie je problém, aby vyrástol billboard a ešte menší problém je vyrúbať stromy. Máme viac billboardov ako stromov, Slovensko prestáva byť zelené, ale začína byť billboardové, vyhlásila.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá