Naši europoslanci boli zaradení do delegácií. Pozrite si, do akých

Naši europoslanci boli zaradení do delegácií. Pozrite si, do akých
Zdroj foto: SITA/AP
Poslanci Európskeho parlamentu v stredu ustanovili štyridsaťštyri medziparlamentných delegácií a rozhodli o počte ich členov. Zaradenie poslancov do delegácií potvrdili v stredu večer politické skupiny. Predsedovia a podpredsedovia delegácií budú zvolení na ich ustanovujúcich schôdzach, ktoré by sa mali uskutočniť v septembri.

Medziparlamentné delegácie EP udržiavajú vzťahy a vymieňajú si informácie s parlamentmi krajín či regiónov za hranicami EÚ, ako aj s medzinárodnými organizáciami. Podporujú a presadzujú pritom základné hodnoty Únie: slobodu, demokraciu, dodržiavanie ľudských práv, základných slobôd a zásad právneho štátu.

Trinásti slovenskí poslanci budú členmi a náhradníkmi v nasledujúcich delegáciách:

Monika Beňová (Smer-SD) z frakcie socialistov a demokratov bude stálou členkou Delegácie pri Spoločnom parlamentnom zhromaždení AKT – EÚ a náhradníčkou v Delegácii pre vzťahy so Spojenými štátmi americkými.

Vladimír Bilčík (SPOLU-OD) z frakcie ľudovcov bude stálym členom Delegácie pri Spoločnom parlamentnom výbore EÚ – Severné Macedónsko a Delegácie pri Parlamentnom výbore pre stabilizáciu a pridruženie EÚ – Čierna Hora. Náhradníkom bude v Delegácii pri Parlamentnom výbore pre pridruženie EÚ – Moldavsko a Delegácii pri Parlamentnom zhromaždení Euronest.

Miroslav Číž (Smer-SD; S&D) bude náhradníkom v Delegácii pri Parlamentnom výbore pre spoluprácu EÚ – Rusko a Delegácii pre vzťahy s Čínou

Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) z frakcie Európskych konzervatívcov a reformistov bude stálou členkou v Delegácii pri Spoločnom parlamentnom zhromaždení AKT – EÚ.

Robert Hajšel (Smer-SD; S&D) bude stálym členom Delegácie pri Parlamentnom výbore pre partnerstvo EÚ – Arménsko, Parlamentnom výbore pre spoluprácu EÚ – Azerbajdžan a pri Parlamentnom výbore pre pridruženie EÚ – Gruzínsko a tiež členom Delegácie pri Parlamentnom výbore pre stabilizáciu a pridruženie EÚ – Čierna Hora a Delegácie pri Parlamentnom zhromaždení Euronest.

Martin Hojsík (Progresívne Slovensko) z frakcie Obnovme Európu bude stálym členom Delegácie pre vzťahy s krajinami juhovýchodnej Ázie a so Združením národov juhovýchodnej Ázie a náhradníkom v Delegácii pri Parlamentnom výbore pre pridruženie EÚ – Ukrajina a v Delegácii pri Parlamentnom zhromaždení Euronest.

Eugen Jurzyca (SaS; ECR) bude stálym členom Delegácie pri Parlamentných výboroch pre spoluprácu EÚ – Kazachstan, EÚ – Kirgizsko, EÚ – Uzbekistan a EÚ – Tadžikistan a pre vzťahy s Turkménskom a Mongolskom.

Peter Pollák (OĽaNO; EPP) bude stálym členom Delegácie pri Parlamentnom výbore pre spoluprácu EÚ – Rusko a náhradníkom v Delegácii pri Parlamentnom výbore pre pridruženie EÚ – Ukrajina a Delegácii pri Parlamentnom zhromaždení Euronest.

Miroslav Radačovský (ĽSNS) zo skupiny Nezaradení bude stálym členom Delegácie pri Parlamentnom výbore pre spoluprácu EÚ – Rusko a náhradníkom v Delegácii pri Parlamentnom výbore pre pridruženie EÚ – Moldavsko.

Michal Šimečka (Progresívne Slovensko; RE) bude stálym členom Delegácie pri Parlamentnom výbore pre pridruženie EÚ – Ukrajina a Delegácie pri Parlamentnom zhromaždení Euronest a náhradníkom v Delegácii pre vzťahy so Spojenými štátmi americkými.

Ivan Štefanec (KDH; EPP) bude stálym členom Delegácie pre vzťahy s Japonskom a náhradníkom v Delegácii pri Parlamentnom výbore pre pridruženie EÚ – Ukrajina a Delegácii pri Parlamentnom zhromaždení Euronest.

Milan Uhrík (ĽSNS; NI) bude stálym členom Delegácie pri Spoločnom parlamentnom výbore EÚ – Turecko a náhradníkom v Delegácii pre vzťahy so Spojenými štátmi americkými.

Michal Wiezik (SPOLU-OD; EPP) bude stálym členom Delegácie pre vzťahy s Iránom a náhradníkom v Delegácii pre vzťahy s krajinami Strednej Ameriky, v Delegácii pre vzťahy s krajinami Andského spoločenstva a v Delegácii pri euro-latinskoamerickom parlamentnom zhromaždení.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá