Chuligáni, ktorí zničili Ventúrsku, môžu ísť na slobodu skôr

Chuligáni, ktorí zničili Ventúrsku, môžu ísť na slobodu skôr
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel
Futbaloví chuligáni, ktorých cez víkend odsúdili na pol roka väzenia sa zrejme dostanú z výkonu trestu skôr. Informoval o tom obhajca odsúdených Marcel Boris.

"Zastupujem troch občanov Poľskej republiky a priamo počas súdneho pojednávania som prevzal právny zástup aj štyrom občanom Holandska. Moji klienti ma požiadali, aby som po splnení zákonných záležitostí požiadal o ich predčasné prepustenie z výkonu trestu na slobodu, čo samozrejme urobím," uviedol obhajca odsúdených Marcel Boris pre TV JOJ.

Advokát tiež podľa vlastných slov dostal požiadavku, aby začal konať vo veci umožnenia výkonu trestu v ich domovských krajinách. "Predpokladám, že administratívne to bude časovo náročné a takéto rozhodnutie by mohlo prísť pred termínom, keď môžu byť predčasne prepustení na slobodu. Laicky povedané, nemusíme to stihnúť počas výkonu trestu." doplnil.

Futbaloví chuligáni boli odsúdení pre prečin výtržníctva. Zo šesťmesačného trestu môžu byť prepustení už po odpykaní polovice. Advokáti podľa portálu podávajú návrhy na predbežné prepustenie vždy v časovom predstihu. Preto ho aj obhajca obvinených podá po dva a pol mesiacoch. Podľa advokáta Borisa sa o futbalových fanúšikov z radov Cracovie Krakow zaujíma aj ich poľský advokát, s ktorým komunikuje. O holandských chuligánov sa zatiaľ nezaujímajú ani konzulárne zastupiteľské úrady. Chcú ale kontaktovať svojich príbuzných.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá