- situáciu medzi Ruskom a Ukrajinou sledujeme online
- ruského vojaka Šišimarina odsúdili na doživotie
- top výber našich správ nájdete na platforme Google News
Krajiny plánujú rieke vrátiť jej pôvodnú prirodzenú podobu. Rozhodnutie uvítala aj organizácia Svetový fond na ochranu prírody.
V marci dosiahol podiel jednosmerných leteniek 70 percent, v apríli 47 percent, píše televízia Nexta.
Ide o reakciu ministra financií na návrh, ktorý predložila na koaličnej rade včera večer strana SaS.
Pozastavená akreditácia, nemožnosť vyplácať platby žiadateľom, personálne zmeny, akreditačný proces, to všetko charakterizovalo rok plný zmien, turbulencií a napokon aj očakávaného obratu. Uviedol to na brífingu generálny riaditeľ agentúry Jozef Kiss pri príležitosti verejného odpočtu činnosti PPA za minulý rok.
Upozorňuje, že skrátené legislatívne konanie je výnimočný proces a jeho používanie bez dostatočného odôvodnenia je hrubým porušením zákona. Pripomína to v súvislosti s protiinflačnými zákonmi z dielne ministra financií Igora Matoviča, pri ktorých šéf rezortu financií obišiel všetky pravidlá štandardného legislatívneho procesu.
Zostáva však vysoké pre určité skupiny obyvateľstva, uviedlo v pondelok Európske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb.
Ďalších 27 ľudí utrpelo zranenia a približne 80 osôb je stále uväznených pod troskami nedokončenej budovy, ktorá sa zrútila na juhozápade Iránu.
Neevidujú ani podozrenia na toto ochorenie. Na webe o tom informuje Úrad verejného zdravotníctva SR. Ten podľa svojho stanoviska situáciu vo výskyte opičích kiahní v Európe dôkladne monitoruje.
K útoku malo dôjsť v okrese St. Pölten. Obeťou bola 45-ročná slovenská opatrovateľka. Útočníkom mal byť 86-ročný dôchodca, ktorému sa vyučená zdravotná sestra starala o manželku. Slovenka skončila so zraneniami v nemocnici. Kedy presne sa prípad odohral, nie je zo správy zrejmé.
Povedal to šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky generálmajor Kyrylo Budanov, ktorého tvrdenia nebolo možné nezávisle overiť. Na Putina sa podľa Budanova nedávno pokúsili spáchať atentát predstavitelia v regióne Kaukazu.
Britské ministerstvo obrany uviedlo, že kombinácia zlej taktiky, obmedzeného leteckého krytia a prístupu velenia viedla k rastúcim stratám Ruska na Ukrajine.
Ročne ju navštívia stovky domácich ale aj zahraničných turistov. Známy kemp roky chátral. Turisti márne hľadali ubytovanie a ďalšie služby. Po vstupe nového investora svitla nádej, že sa do Manínskej tiesňavy turisti vrátia.
Má jej k tomu pomôcť pripravovaná iniciatíva. Slovensko by z nej mohlo dostať niekoľko stoviek miliónov eur.
Do hlavného pavúka v Paríži sa dostala ako "lucky loserka". V úvodnom kole si v utorok zmeria sily s dvadsiatou nasadenou Ruskou Dariou Kasatkinovou.
Štáty chcú, aby ich bolo možné využiť na obnovu Ukrajiny.
Kvôli ruskej invázii na Ukrajinu tam v marci pozastavil činnosť.
Srbsko podľa Vučičových slov prostredníctvom svojho konzistentného a vážneho postupu získalo pozíciu spoľahlivého a zodpovedného partnera, ktorý je verný politickému dialógu a ďalšiemu rozvoju regionálnych vzťahov vo všetkých oblastiach.
Do štrajku sa však priamo nezapája. O téme plánuje rokovať na stretnutí Združenia samosprávnych krajov SK 8.
Izraelčan Pini Zahavi navyše nemeckému klubu verejne odkázal, aby napriek platnej zmluve nechal svojho hráča odísť.
Uviedol to na brífingu predseda strany Robert Fico. Bankový odvod by podľa neho mohol priniesť prinajmenšom 150 miliónov eur v tomto roku a približne 300 miliónov eur v roku 2023.
Ekonómovia však ukazujú prstom na centrálne banky. O inflácii a iných dôsledkoch menovej politiky Európskej centrálnej banky sme sa rozprávali s exkluzívnym hosťom, Guntherom Schnablom, profesorom hospodárskej politiky a medzinárodnej ekonómie na Univerzite Lipsko.
Rozhodla sa začať intervencie na devízovom trhu. Cieľom je nepripustiť dlhodobejšie oslabenie kurzu koruny v situácii vysokej inflácie. Všeobecne slabší kurz koruny zdražuje v korunách dovážaný tovar, tým prispieva k inflácii.
Čerstvého bundesligového vicemajstra už viedol ako dočasný kouč v závere sezóny 2020/2021. Následne pôsobil v klube ako technický riaditeľ.
Čína v marci a apríli obnovila prísne blokády vo veľkých centrách, čo zasiahlo výrobu aj spotrebu a zvýšilo hrozby pre časti globálnej ekonomiky, ktoré sú závislé od dodávok z ázijskej krajiny.
Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová uviedla, že ministerstvo financií by si malo ešte prepočítať ich návrh na zníženie DPH z nafty a benzínu. Návrh liberálov podporuje strana Za ľudí.
FLASH správy