V centre Revúcej horí historická budova

Aktualizované:
V centre Revúcej horí historická budova
Zdroj foto: TASR
Oheň zničil už takmer celú strechu a stále sa ho nedarí uhasiť.

Na mieste zasahuje približne 30 hasičov a 11 kusov zásahovej techniky. TASR o tom informoval Erik Piater, hovorca krajských hasičov v Banskej Bystrici.

Pri požiari sa nadýchalo splodín niekoľko hasičov. Traja boli ošetrení na mieste, jeden bol podľa hovorcu prevezený do nemocnice. Nik iný by nemal byť pri požiari zranený. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Na mieste sa nachádza aj primátorka Eva Cireňová. Podľa jej slov je historická hodnota budovy nevyčísliteľná. Nachádzajú sa v nej aj kancelárske priestory súkromných podnikateľov.

Požiar navyše spôsobil problémy samospráve, pretože práve v tejto budove chystali oslavy výročia založenia prvého slovenského gymnázia, ktoré majú byť v septembri.

Požiar historickej budovy hotela Kohút v centre Revúcej už zlikvidoval takmer celú strechu. Hasičom sa plamene nepodarilo úplne skrotiť ani po piatich hodinách. Ako TASR informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici Erik Piater, na mieste zasahuje 32 hasičov a 14 kusov techniky.

Hasičom ohlásili požiar krátko pred 13.00 h na tiesňovú linku. Hasičská jednotka z Revúcej však mohla už len skonštatovať, že požiar je v rozsiahlom štádiu, preto okamžite požiadali o posily. "Na mieste zasahujú záchranári z piatich staníc. Využívame 14 kusov techniky, no požiar sa nám doteraz nepodarilo zlikvidovať. Pracujeme vo vysokom teple, čo sa podpísalo pod zdravotné problémy štyroch hasičov. Dvoch ošetrili na mieste, ďalší dvaja boli prevezení do nemocnice. O príčinách požiaru zatiaľ nie je možné hovoriť," povedal Piater.

Vlastníkom budovy historického hotela z roku 1875 je akciová spoločnosť Slovmag Lubeník. V meste Revúca to boli najreprezentatívnejšie priestory. Celá budova v centre bola kompletne zrekonštruovaná. Jej priestory využívali aj podnikatelia, mali tu administratívne sídla. Na jeseň plánovali v budove privítať aj prezidenta SR Ivana Gašparoviča. "Je to katastrofa pre celé naše mesto, pretože to boli najreprezentatívnejšie priestory. Časť osláv výročia Prvého slovenského gymnázia sme chceli sústrediť práve v jej priestoroch," skonštatovala primátorka Revúcej Eva Cireňová.

Podľa posledných odhadov hasičov budú v hasení pokračovať do neskorých večerných hodín.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá