Iba 36 sekúnd stačilo Ružomberčanom na úvodný gól

TA3, TASR
15.10.2011 22:04

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce 4:0 (3:0)

Góly: 1., 46. Masaryk, 9. Sloboda, 38. Vavrík. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Skalák - Janečka, 2018 divákov
Zostavy a striedania:
MFK: Hrdlička – P. Maslo, Práznovský, Greššák, Jurkemik – Ďubek (68. Š. Pekár), A. Sloboda (78. Serečin), J. Vavrík, Skalák (82. J. Chovanec) – Masaryk, Hoferica
ViOn: Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pav. Majerník, Chren – Babic – Orávik, Hodek (46. Brčák), Paur (85. Irfan), Hruška (39. Candrák) – Pavelka

Bežala iba 36. sekunda, Sloboda zbehol po pravej strane, loptu posunul Masarykovi a kanonier MFK prízemnou strelou od žrde otvoril skóre. V 5. minúte po peknej kombinačnej akcii Skalák z prvej vypálil nad. O tri minúty neskôr po priamom kope Pavol Majerník hlavou tesne minul domácu bránu. Po následnom protiútoku bolo už 2:0, Jurkemikov center našiel v šestnástke Slobodu a ten rozvlnil sieť. V 12. minúte Orávikovu prudkú strelu zblokovala domáca obrana. V 24. minúte rana z Ďubekovej ľavačky z 20 metrov tesne nenašla cieľ. Orávik mal dobrú streleckú pozíciu aj v 33. minúte, no jeho pravačka tesne minula pravú žrď brány MFK. V 37. minúte Skalák prenikol po pravej strane, Masaryk centrovanú loptu len trošku hlavou pohladil a Kuciak si vydýchol. O chvíľu však už tretíkrát vyťahoval loptu zo siete, po Vavríkovej tečovanej strele z diaľky. Hoci Liptáci rýchlo získali dvojgólový náskok, prvý polčas priniesol dostatočný vzruch pred oboma bránami. ViOn sa napriek nepriaznivému vývoju nevzdával a snažil sa gólovo presadiť.

Hneď po príchode zo šatní, v 11. sekunde druhého polčasu Masaryk senzačne "prečítal" Kuciaka, zbadal, že brankár hostí je na "päťke" a nádherným lobom z 25 metrov zvýšil na 4:0. V 58. minúte sa až pred Hrdličku "preštrikoval" Candrák, ale v rozhodujúcej chvíli mu lopta odskočila. Babicov strelecký pokus z vyše 20 metrov Hrdlička vyrazil. Pavelkova hlavička v 70. minúte trafila len bočnú sieť. Ešte vo väčšej šanci sa Pavelka ocitol o štyri minúty neskôr, no domáci brankár reflexívne nohou zachránil. Zlatým Moravciam nebolo v Liptove dopriate skórovať.