Futbalisti Nitry remizovali s B. Bystricou 2:2

TA3, SITA
14.10.2011 23:23

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)

V prvej dvadsaťminútovke zaujala iba strela z uhla domáceho Matúša Mikuša. V 21. min hosťujúci Pančík poslal do pokutového územia Nitry Uškoviča a po jeho presnej prihrávke skóroval do prázdnej bránky Jakubko, čo bol už jeho šiesty gól v tejto sezóne. O minútu sa zopakovala situácia ako podľa kopiráka na opačnej strane, keď N'Tuli vysunul dopredu Mikuša, ten poslal loptu pred bránku a Rák prehodil Belica - 1:1. Už v 25. min však hostia z Banskej Bystrice opäť viedli. Marek Bažík si prebral loptu 30 metrov od bránky, prudko vystrelil a gólman Nitry Chudý neudržal loptu v rukách - 1:2. Do konca prvej časti hry ešte skúšali vyrovnať domáci Mikuš a Rák, ale obaja prestrelili.

V úvode druhého polčasu vystrelil z hranice pokutového územia Banskobystričan Jakubko, ale poslal loptu nad bránku. Onedlho našiel domáci Hodúr pred bránkou Ráka a po jeho hlavičke Belic s námahou vytlačil loptu z priestoru bránky. Potom sa prezentovali prudkými strelami Rák a Držík a z tímu hostí Jakubko. V 75. min prišiel na trávnik v domácom drese bývalý hráč Banskej Bystrice Vratislav Gajdoš a hneď sa prezentoval dvoma nepríjemnými strelami. V 86. min už bol presnejší, keď Hodúr poslal loptu na pravú stranu Rákovi a po jeho centri vyrovnal Gajdoš na 2:2. Bol to jeho premiérový gól v drese Nitry a jedenásty v najvyššej súťaži. Gajdoš sa následne stal aj smutným hrdinom, v nadstavenom čase totiž musel po červenej karte predčasne odísť z ihriska.

Góly: 21. Rák, 86. V. Gajdoš - 21. Jakubko, 25. M. Bažík, ŽK: 86. V. Gajdoš - 29. M. Pančík ml., ČK: 90.+ V. Gajdoš (Nitra) po druhej žltej karte, rozhodovali: Horváth - Brendza, Vorel, 690 divákov
Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Šimončič, M. Kolmokov, Harbuľák - N'Tuli, I. Hodúr, Držík (75. V. Gajdoš), R. Sloboda (60. Ľ. Kolár) - Matúš Mikuš (60. Šimonek), Rák
Banská Bystrica: Belic - B. Ľupták (66. T. Hučko), Poljovka, Gyömbér, Savič - Rejdovian (61. Považanec), Marek Hlinka, M. Bažík, M. Pančík ml. (88. J. Prekop) - Jakubko, Uškovič