Miami vďaka výbornému úvodu vyrovnalo stav finálovej série NBA

15.6.2012 08:30

Basketbalisti Miami Heat vyrovnali stav finálovej série NBA s Oklahoma City na 1:1, keď vo štvrtkovom druhom finále uspeli na palubovke súpera 100:96. Hostia vo štvrtok ani raz neprehrávali.

Basketbalistom Heat vyšiel úvod stretnutia, keď viedli už 18:2, po prvej štvrtine 27:15 a pred veľkou prestávkou 55:43. V druhom polčase už svoje vedenie na rozdiel od prvého zápasu udržali, aj keď Thunder nebezpečne doťahovali. Necelé dve minúty pred koncom domáci znížili na 91:94 a 37,5 s pred záverečnou sirénou bolo 96:98. LeBron James následne nepremenil trojkový pokus a následne znemožnil presne zakončiť akciu Kevinovi Durantovi.

O tomto jeho zákroku sa bude ešte dlho diskutovať. Hráči Heat sa dostali do útoku, prišiel faul a dva úspešné Jamesove šestky. James zakončil súboj s 32 bodmi, 8 doskokmi a 5 asistenciami, domáci ho však aj štyrikrát zablokovali. Ďalšia hviezda Heat Dwayne Wade pridala 24 bodov, Chris Bosh zasa 16 bodov a 15 doskokov. Oklahomu City opäť ťahal Durant, ktorý dosiahol celkom 32 bodov, Russel Westbrook mu konkuroval s 27 bodmi.