Doprava v Aténach je pre štrajk už druhý deň paralyzovaná

Doprava v Aténach je pre štrajk už druhý deň paralyzovaná
Zdroj foto:
Pokračujúce štrajky zamestnancov gréckych verejných služieb v piatok opäť spôsobili chaos v uliciach Atén, kde nepremávajú spoje hromadnej dopravy ani taxíky.

Vodiči prestali jazdiť na protest proti vládnym úsporným opatreniam ešte vo štvrtok a do práce by sa mali vrátiť najskôr po 48 hodinách. Až do 19. októbra plánujú štrajkovať grécki právnici, zatiaľ čo colníci začali v ranných hodinách 10-dňový štrajk za vyššie mzdy. V dôsledku akcie museli uzavrieť priechody na hranici s Macedónskom, cez ktoré je možný len peší prechod. V gréckych mestách sa medzitým šíri zápach z nahromadeného odpadu, ktorý smetiari odmietajú odvážať. Už tretí deň po sebe zostávajú neprístupné archeologické pamiatky a múzeá.

Najnovšia vlna štrajkov by mala vyvrcholiť 19. a 20. októbra, keď dva najväčšie odborové zväzy v krajine organizujú 48-hodinový generálny štrajk. Grécky parlament má v rovnakom čase hlasovať o ďalších škrtoch v štátnych výdavkoch, ktoré majú dopĺňať zmeny v pracovných zákonoch. Dodatočné úspory majú odvrátiť hrozbu platobnej neschopnosti, ktorá pretrváva napriek záchranným pôžičkám od ostatných členských krajín Európskej únie a Medzinárodného menového fondu.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá