Oklahoma City - Miami 105:94 v prvom finále, Durant zatienil Jamesa

TASR, TA3
14.6.2012 16:20

Basketbalisti Oklahoma City Thunder zvíťazili v prvom finálovom zápase zámorskej NBA nad Miami Heat 105:94. Domácim sa v druhom polčase podarilo zmazať sedembodové manko najmä vďaka skvelému výkonu Kevina Duranta.

Najlepší strelec základnej časti zaznamenal 36 bodov a pridal osem úspešných doskokov. S 27 bodmi a 11 asistenciami mu dobre sekundoval Russell Westbrook. V drese Miami nastrieľal hviezdny LeBron James 30 bodov.
Séria pokračuje v noci na piatok druhým zápasom v Oklahome.

finále NBA:
Oklahoma City - Miami 105:94 (47:54)
Zostavy a body: Durant 36, Westbrook 27, Ibaka 10, Sefolosha 9, Perkins 4 (Collison 8, Fisher 6, Harden 5, Cook) - James 30, Wade 19, Battier 17, Chalmers 12, Haslem 4 (Bosh 10, Miller 2, Anthony 0), TH: 20/27-14/18, trojky: 5:8, osobné chyby: 16:19, 18.203 divákov
/Stav série: 1:0/

Zápas sa lámal v druhej polovici, keď Durant s Westbrookom sami dvaja prestrieľali všetkých hráčov Miami 41:40. Na druhej strane, líder Heat LeBron James dosiahol v poslednej štvrtine iba sedem bodov a nedokázal zastaviť hviezdne duo súperov. "V poslednej štvrtine vôbec nerobili chyby. My áno," posťažoval sa James, pre ktorého to bola krutá pripomienka vlaňajšieho finále. Hviezdny hráč vtedy zaznamenal v posledných štvrtinách v priemere iba tri body a jeho Miami podľahlo Dallasu v šiestich zápasoch.

Oklahoma tak potvrdila svoju výbornú formu, keď natiahla domácu víťaznú sériu vo vyraďovačke už na deväť zápasov. "V obrane sme hrali dosť intenzívne, chceli sme, aby nás cítili," uviedol Westbrook. "Dobre sme si nahrávali a blokovali strely. Jednoducho sme si chceli zahrať. Bude to dlhá séria," dodal Durant.