KHL pozastavila činnosť Širokým, Slovan nemôže ani nakupovať

KHL pozastavila činnosť Širokým, Slovan nemôže ani nakupovať
Zdroj foto: SITA/Martin Medňanský (ilu)
Slovenský klub Slovan Bratislava rešpektuje rozhodnutie vedenia Kontinentálnej hokejovej ligy, podľa ktorého majú jeho štatutári v súčasnosti pozastavenú činnosť súvisiacu s akýmikoľvek ich právami a povinnosťami týkajúcimi sa vzťahu voči KHL. Informovala o tom Veronika Némethová, riaditeľka pre vzťahy s médiami v HC Slovan.

Už minulý týždeň KHL zakázala činnosť vo vedení slovenského účastníka medzinárodnej súťaže Jurajovi Širokému staršiemu, resp. Jurajovi Širokému mladšiemu. Dôvodom bolo opakované neplnenie finančných záväzkov a nedodržiavanie harmonogramu splátok dlhov. "Belasí" tiež majú zákaz zaregistrovať zmluvy novým hráčom.

"HC Slovan Bratislava rešpektuje rozhodnutie vedenia KHL, podľa ktorého majú štatutári klubu v súčasnosti pozastavenú činnosť súvisiacu s akýmikoľvek ich právami a povinnosťami týkajúcimi sa vzťahu voči KHL. Ako už klub potvrdil minulý týždeň, je si plne vedomý svojich záväzkov voči súčasným i bývalým hráčom z predchádzajúceho obdobia a pracuje na ich postupnom uhradení. Momentálne sa jedná prevažne o záväzky vo forme miezd hráčov za jarné mesiace po sezóne 2017/18. Pokiaľ ide o prebiehajúcu sezónu, Slovan má k dnešnému dňu všetky svoje záväzky voči hráčom A mužstva vysporiadané. Do tejto sezóny vstúpil HC Slovan Bratislava s jasným zámerom postupne stabilizovať a ozdraviť svoju finančnú situáciu aj prostredníctvom vstupu nového partnera. Rokovania v tomto smere stále prebiehajú," uvádza sa v stanovisku klubu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá