Strelecky aktívnejší, no bez výhry. Slovan s Novgorodom prehral

17.11.2018 18:13

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom dueli KHL na ľade Torpeda Nižnij Novgorod 1:4. Nenadviazali tak na predchádzajúci triumf v Nižnekamsku a zostali na 10. mieste tabuľky Západnej konferencie. Slovan prestrieľal súpera 46:24, brankára domácich Stanislava Galimova ale dokázal prekonať až v závere obranca Eric Gelinas.

SITA/Diana Černáková

Začali aktívne

Slovan začal na ľade Torpeda aktívne. Už v 3. minúte pálil nebezpečne od modrej Švarný, o chvíľku neskôr netrafil z dobrej pozície bránku Řepík. V polovici prvej tretiny sa belasí dostali do sľubného prečíslenia, Řepík nebezpečne vystrelil, po ňom ale ani Taffe a Červený nedostali puk za chrbát Galimova.

V 15. minúte dostalo Torpedo možnosť hrať presilovku po vylúčení Gelinasa, do brejku sa ale dostali hostia - Chipchura v prečíslení s Lunterom zakončil sám, brankár si s jeho pokusom poradil. Na druhej strane vytiahol Štěpánek lapačku po tvrdej strele Holma. Galimov neskôr nohou vykopol pokus Lišku a tak sa prvá časť skončila bez gólov. Belasí ju vyhrali na strely 10:5.

Druhú tretinu odštartoval Slovan presilovkou bez výraznejšej šance a chvíľu po jej skončení inkasoval. Strelu Mieleho doklepol v 23. minúte za Štěpánkov chrbát Žafjarov - 1:0. Hosťom potom mohla pomôcť presilovka pri vylúčení Mieleho, Slovan ale v prostrednej časti zaostával za energickým výkonom z prvej tretiny. Zmeniť to mohol Bailey, no ani jeho veľká príležitosť v polovici zápasu sa gólom neskončila.

Dlhší čas bez brankára

Galimov si držal čisté konto aj po strele Chipchuru. Práve v čase, keď hostia zvýšili aktivitu, udrelo na druhej strane. Po akcii Paršina doklepol bekhendom puk do siete Varnakov - 2:0. Štěpánek potom ešte vychytal Sjomina a domáci tak išli do kabín s dvojgólovým náskokom.

Ani v záverečnej časti sa Slovanu v koncovke nedarilo, navyše mohol inkasovať z hokejky Mieleho. Hostia prežili oslabenie pri vylúčení Jegliča, ten sa po návrate z trestnej lavice po pase od Gelinasa dostal do dobrej príležitosti, no ani on nenašiel recept na Galimova. V 45. minúte mohol vykresať nádej Lunter po ďalšej prienikovej prihrávke od Gelinasa, ale skóre sa nemenilo. Hostia šance nepremenili a tak prišiel trest na druhej strane - na 3:0 zvýšil v 49. minúte Iľjin.

Slovan chcel potom aspoň skorigovať skóre, šance na to mali Jeglič, či Lunter, no Galimovovi pokazil čisté konto až v 58. minúte Gelinas. Hostia to ešte v závere skúsili dlhší čas bez brankára a napokon inkasovali na 1:4, technický gól pripísali Iľjinovi.