San Antonio sa ujalo vedenia, vyhralo 19-krát za sebou

TA3, SITA
28.5.2012 20:13

Basketbalisti San Antonia zvíťazili v prvom finále play-off Západnej konferencie NBA nad Oklahoma City 101:98 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Zverenci Gregga Popovicha zvíťazili v nedeľu nad Oklahomou City Thunder tesne 101:98, čím si pripísali už 19. výhru za sebou. V tohtoročnom play-off majú bilanciu 9 - 0, predtým pridali desať zárezov na víťaznú pažbu v závere základnej časti. "V nedeľu sme spočiatku hrali nesebavedomo, neisto, priveľa sme driblovali. Hráčom som povedal, aby začali hrať trochu 'škaredšie', tvrdšie. Predviedli to v poslednej štvrtine, " komentoval Popovich.

Najlepším strelcom domácich bol striedajúci argentínsky žolík Manu Ginóbili, autor 26 bodov. "Je prešibaný, navyše ľavák. V štvrtej dvanásťminútovke bol ústrednou postavou hry," povedal o ňom tromf z lavičky Oklahomy James Harden, ktorý nasúkal 19 bodov. Najlepším strelcom duelu bol síce hosťujúci krídelník Kevin Durant (27 bodov), no v záverečnej štvrtine premenil iba dva pokusy z hry.

Druhé stretnutie série hranej na štyri víťazstvá je na programe v utorok znova pod košmi Spurs.

San Antonio - Oklahoma 101:98 (24:18, 22:29, 16:24, 39:27) - stav série 1:0
Najviac bodov: Ginóbili 26 (3 trojky), T. Parker 18, Duncan 16 (11 doskokov) - Durant 27 (10 doskokov), Harden 19 (5 trojok), Westbrook 17