Biliónovú hodnotu dosiahla už druhá firma. O chvíľu ju stratila

Biliónovú hodnotu dosiahla už druhá firma. O chvíľu ju stratila
Zdroj foto: SITA/AP
Trhová hodnota amerického internetového predajcu Amazon na chvíľu dosiahla úroveň 1 bil. USD, ale neskôr počas utorkového obchodovania sa celková cena jej akcií vrátila pod túto hranicu. Jedinou americkou verejne obchodovateľnou firmou s hodnotou nad 1 bil. USD tak zostala spoločnosť Apple.

Akcie Amazonu v úvode utorkového obchodovania stúpli o 1,9 percenta na 2 050,50 USD za kus. Pre dosiahnutie hranice 1 bil. USD firma potrebuje cenu akcií 2 050,27 USD za kus. Amazon však obchodovanie uzavrel na úrovni 2 039,51 USD za akciu, čiže s celkovou hodnotou zhruba 995 mld. USD. Informuje o tom portál cnbc.com.

Analytici uviedli, že motorom rastu hodnoty Amazonu je jeho diverzifikované portfólio. "Amazonu sa veľmi darilo v maloobchode prostredníctvom internetu, ale potom ich akcie poskočili, keď ukázali, že môžu byť úspešní v poskytovaní cloudových služieb," povedal pre americkú televíznu spoločnosť CNBC Mark Mahaney, analytik RBC Capital Markets. Vlani Amazon vstúpil aj na trh kamenných predajní, keď kúpil spoločnosť Whole Foods Markets.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá