Poslanec a poradca expremiéra Erik Tomáš vstúpil do Smeru

Poslanec a poradca expremiéra Erik Tomáš vstúpil do Smeru
Zdroj foto: SITA/Marko Erd
Poslanec a mediálny poradca Roberta Fica Erik Tomáš vstúpil do Smeru. Oznámil to na sociálnej sieti s tým, že jeho členstvo jednohlasne odobrila Okresná rada Smeru-SD Bratislava IV.

V Smere vidí potenciál

"Mnohých asi prekvapí, že sa tak udialo až po toľkých rokoch. Moje pôsobenie na profesionálnych pozíciách v oblasti komunikácie si stranícku príslušnosť nevyžadovalo. Od roku 2016 som však politik a poslanec za stranu Smer-SD, a preto považujem za správne, aby som bol aj jej členom," vysvetlil Tomáš.

Členstvo mu podľa jeho slov umožní legitímnejšie prezentovať politické názory i komentovať vnútrostranícke pomery. "Do strany vstupujem v čase, keď už nie je na takom výslní ako v minulosti, o to viac môže byť môj krok chápaný úprimnejšie. Stále v tomto subjekte vidím veľký potenciál ponúkať občanom stabilitu, silný sociálny program i strategické riešenia," deklaroval.

Chce pokračovať v sociálnom výbore

Tomáš chce pokračovať v činnosti v sociálnom výbore parlamentu, v ktorom presadil zvýšenie príplatkov za prácu v noci a počas sviatkov a víkendov pre štátnych a verejných zamestnancov či vyššie príspevky na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia.

"Som spoluautorom návrhu novely ústavy o zastropovaní dôchodkového veku a v súčasnosti predkladám do parlamentu zákon, ktorý umožní 20-percentné zvýšenie platov v štátnom a verejnom sektore," dodal Erik Tomáš.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá