Autobus vrazil do áut a potom sa zrútil na koľaje, hlásia mŕtvych

Autobus vrazil do áut a potom sa zrútil na koľaje, hlásia mŕtvych
Zdroj foto: SITA/AP
Najmenej štyria ľudia prišli o život a vyše 20 ďalších utrpelo zranenia pri nehode autobusu, ktorý vrazil v strednej časti Fínska do viacerých áut a následne sa z mosta zrútil na železničnú trať. S odvolaním sa na vyhlásenie miestnej polície a médií o tom informovala agentúra AP.

Fínska verejnoprávna stanica YLE uviedla, že autobus v meste Kuopio najprv narazil do áut, ktoré stáli na červenej, a následne sa z mosta zrútil na koľaje. Dvaja ľudia utrpeli vážne zranenia, zatiaľ čo 20 ďalších hospitalizovali s drobnými poraneniami, priblížil hovorca miestnej polície Miika Mutanen. "Stručne sme hovorili s vodičom autobusu, ktorý povedal, že chcel zabrzdiť, ale nešlo to a tak sa snažil vyhnúť iným autám," uviedol hovorca.

Biely autobus patril podľa informácií YLE spoločnosti Kemin Liikenne. Fínsky premiér Juha Sipilä už na Twitteri kondoloval pozostalým obetí. V okolí miesta nehody prerušili podľa fínskej železničnej spoločnosti VR všetku vlakovú dopravu. Namiesto nej však môžu ľudia na tomto úseku využiť na cestovanie autobusy.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá