Štátny tajomník na MZV končí, mieri do Washingtonu

Štátny tajomník na MZV končí, mieri do Washingtonu
Zdroj foto: SITA/AP
Ivan Korčok končí k 31. augustu vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Rozhodla o tom v stredu vláda. Minister zahraničia Miroslav Lajčák navrhol na jeho miesto Františka Ružičku, ktorý viedol jeho tím v OSN. O tomto návrhu ale vláda ešte nerozhodla, odložila ho.

Bude pôsobiť v USA

Lajčák odloženie rozhodnutia vysvetlil tým, že strana Smer-SD nomináciu ešte neprerokovala vo svojich straníckych orgánoch. Minister potvrdil, že Ružička je a aj bude jediným kandidátom na post štátneho tajomníka rezortu.

Korčok, ktorý na čele rezortu zastupoval Miroslava Lajčáka počas jeho mandátu predsedu 72. Valného zhromaždenia OSN, sa stane veľvyslancom SR vo Washingtone. V pondelok sa zúčastnil na okrúhlom stole pri príležitosti striedania slovenského veľvyslanca v USA, kde sa stretol s odchádzajúcim veľvyslancom Petrom Kmecom. Rezort diplomacie o tom informoval na svojom facebookovom profile.

"Ako slovenský veľvyslanec v USA budem presadzovať naše, slovenské záujmy. Zároveň však budem aktívne hájiť aj záujmy Európskej únie, pretože v konečnom dôsledku tým chránim aj záujmy Slovenskej republiky ako plnohodnotného člena európskeho spoločenstva," povedal pri tejto príležitosti Korčok.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá