Pred ambasádou USA bolo rušno, neznámy muž strieľal z auta

Neznámy útočník niekoľkokrát vystrelil na americkú ambasádu v tureckej Ankare. Guľky rozbili okno na miestnosti, v ktorej sedela ochranka. Muž strieľal z idúceho auta, ale jeho poznávaciu značku sa nepodarilo rozpoznať.

Veľvyslanectvo USA v tureckej metropole Ankara sa stalo terčom streľby, k zraneniam nedošlo. Z idúceho bieleho auta padlo štyri až päť výstrelov. Guľky zasiahli búdku ochrankárov. Po aute začala pátrať turecká polícia. Veľvyslanectvo je tento týždeň - počas moslimského náboženského sviatku íd al-adhá - zatvorené.

Väzby medzi Ankarou a Washingtonom sú napäté v dôsledku uväznenia amerického pastora Andrewa Brunsona obvineného v Turecku zo špionáže a terorizmu. Brunson tieto obvinenia odmieta. Washington považuje jeho väznenie za neprijateľné a žiada jeho okamžité prepustenie.

USA začiatkom augusta uvalili finančné sankcie na dvoch tureckých ministrov. Neskôr zdvojnásobili dovozné clá na tureckú oceľ a hliník, aj keď podľa Bieleho domu tento krok nesúvisí s prípadom Brunsona. Turecko oznámilo odvetné clá na dovoz určitých výrobkov z USA. V dôsledku sporu došlo k prepadu hodnoty tureckej líry na rekordne nízku úroveň.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá