Trump sa aj napriek varovaniam údajne rozhodol zaviesť clá

Americký prezident Donald Trump sa údajne napokon rozhodol zaviesť sankcie na dovoz automobilov zo zahraničia. Uviedol to denník The Washington Post. Správa prišla ešte pred očakávaným stretnutím šéfa Bieleho domu s predsedom Európskej komisie Jeanom Claudom Junckerom.

Americký prezident Donald Trump aj napriek varovaniu zo strany republikánov a podnikateľských lídrov údajne plánuje zaviesť 25-% clo na dovoz áut. Clo by sa malo dotknúť v zahraničí vyrobených automobilov v celkovej hodnote okolo 200 miliárd USD (171 miliárd eur), uviedol v stredu Washington Post s odvolaním sa na tri zdroje oboznámené s diskusiami o tejto záležitosti.

Podnikateľskí lídri, rovnako ako predstavitelia republikánov vyhlásili, že takéto opatrenie by spôsobilo politický chaos a poškodilo ekonomiku. Trump však podľa Washington Post povedal svojim poradcom, aby "jednoducho verili jeho obchodnému dôvtipu".

Trump v stredu na Twitteri potvrdil svoje tvrdé stanovisko, keď uviedol, že neustúpi a naďalej bude používať clá proti tomu, čo on nazýva neférovými clami. Biely dom nereagoval na otázku CNBC týkajúcu sa ciel na dovoz áut.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá