Stovky ľudí prišli za zázračným liečiteľom, Piešťancov to znepokojilo

Stovky ľudí prišli za zázračným liečiteľom, Piešťancov to znepokojilo
Zdroj foto: TASR
Za liečiteľom, ktorý má byť údajným prevtelením Ježiša Krista a má zázračnú uzdravujúcu silu, chodili v posledných dňoch do Piešťan stovky Rómov zo Slovenska, ale najmä z Čiech, Rakúska či Švédska. Miestnych to znepokojovalo. Rómovia podľa aktuálnych informácií už z parku odišli.

Uvidel Pannu Máriu a začal liečiť

Na liečiteľa čakali asi týždeň na bývalom cintoríne, dnes Pažitskom parčíku. Každodenná prítomnosť sto až dvesto ľudí znepokojovala obyvateľov okolitých domov i Piešťancov, preto mala toto spontánne zhromaždenie pod drobnohľadom mestská i štátna polícia a u primátora zasadala pravidelne bezpečnostná rada. Na "liečiteľa" čakali Rómovia od rána, modlili sa a verili, že im dokáže prinavrátiť zdravie. "Takýto dar od boha po tom, ako uvidel Pannu Máriu, zrazu pocítil jeden Piešťanec. Vraj vyliečil jedno dieťa a na základe toho sa fáma rozšírila po rómskej komunite. Rýchlejšie ako cez sociálne siete," povedal náčelník Mestskej polície Piešťany Marcel Mihalik.

Polícia zistila, že ide o 40-ročného Piešťanca, ktorý je inak riadne zamestnaný. Keď prichádzal na miesto, vybral si jedného či dvoch ľudí, zväčša deti a odovzdával im liečivú energiu. Potom sa zhromaždenie rozišlo a na druhý deň sa to opakovalo. Ubytovanie mali Rómovia zabezpečené zväčša u svojich známych po okolí.

Počet každým dňom narastal

Na začiatku chodilo na miesto dvadsať-tridsať ľudí, ich počet každým dňom narastal. Piešťanci sa sťažovali na odpad, ktorý po nich zostával a na to, že lokalitu obsadili svojimi autami. MP prizvala k riešeniu situácie aj piešťanského vajdu. "Musím povedať, že potom prišli niekoľkí z nich a vyzbierali pohodené fľaše," uviedol Mihalik s tým, že ak rovnaký odpad zostane napríklad po koncerte, ľudí to až tak netrápi. Hovorkyňa mesta Eva Bereczová informovala, že pre zabezpečenie poriadku v tejto lokalite bol na miesto dočasne pristavený kontajner. "Pre zachovanie všetkých hygienických náležitostí a ochrany obyvateľov, ako aj návštevníkov mesta, sa radní so žiadosťou o usmernenie a riešenie situácie obrátia aj na ďalšie orgány špecializovanej štátnej správy, či už ide o úrad verejného zdravotníctva, alebo úrad splnomocnenca pre rómsku problematiku," uviedla hovorkyňa. Dodala, že zoskupovanie sa obyvateľov mesto zo zákona zakázať nemôže.

V utorok 17. júla podľa Mihálika liečiteľ do parčíka neprišiel, MP má informáciu, že "načerpával energiu". "Nevieme, či ho neodradila medializácia," dodal. Podľa jeho slov piešťanských Rómov by ale v zhromaždení ktokoľvek márne hľadal. "Asi preto, že ho poznajú," konštatoval Mihalik. Polícia nemá nateraz žiadny dôkaz, že by "liečiteľ" pýtal za svoju energiu peniaze, ak niečo dostal, boli to dary.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá