Zo ZOO utiekli šelmy. Polícia vyzvala obyvateľov, aby nevychádzali

Zo ZOO utiekli šelmy. Polícia vyzvala obyvateľov, aby nevychádzali
Zdroj foto: SITA/AP, ilu
V Bioparku Štít v obci Štít - Klamoš v Královohradeckom kraji utiekli zo svojich klietok dva tigre a lev. Zvieratá sa dostali z klietok krátko pred desiatou hodinou, všetky sú dospelé jedince. Na mieste zasahovalo osem policajných hliadok, zásahová jednotka a vrtuľník. Polícia varovala obyvateľov z okolia, aby nevychádzali von.

Veterinári uspali dvoch tigrov a leva, ktorí predpoludním utiekli zo svojich klietok v Bioparku Štít. Všetky tri šelmy uspali po 12:30. "Čakalo sa na tretieho veterinára, po pol jednej sa podarilo uspať všetky tri zvieratá naraz," uviedla hovorkyňa polície Iva Kormošová.

Majiteľ parku sa v rozhovore s redaktorom spravodajského portálu iDNES.cz vyjadril, že šelmy zachránili z nemeckého cirkusu. Tigre aj lev boli v prepravnom voze s klietkou, keďže ich mali prepraviť do Turecka. Zvieratá sa podľa slov majiteľa povaľovali v blízkosti klietky. "Zvieratám sa vraj podarilo zlomiť poistku, ktorá zaisťovala dvere prepravného boxu," cituje portál novinára denníka Mladá fronta DNES, ktorý bol na mieste.

Súkromný biopark začal vznikať v roku 2014 a zameriava sa na chov exotických aj domácich zvierat, ktorým hrozí vyhynutie. V pondelok je zariadenie zavreté. Všetkých zamestnancov z areálu evakuovali. Za uplynulé týždne to nie je prvý raz, čo polícia naháňa šelmu na úteku. Zo zooparku vo Zvoli pri Prahe pred tromi týždňami ušla puma, ktorú chytili po niekoľkých dňoch.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá