Škrtil a hovoril, že je mafián? Vadalu obžalovali z výtržníctva

Aktualizované:
Sebastiano Vadala pôjde pred súd. Brata neslávne známeho Antonina Vadalu prokuratúra obžalovala z výtržníctva a nebezpečného vyhrážania.Trebišovský súd ho pred pár dňami pustil na slobodu na dvetisíceurovú kauciu.

Okresný prokurátor v Trebišove podal obžalobu na Vadalu za trestné činy výtržníctva a nebezpečného vyhrážania, potvrdil hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko.

Obžaloba sa týka dvoch skutkov zo septembra 2017. "Obvinený mal fyzicky napadnúť poškodeného tak, že ho chytil pod krk, škrtil ho a vyhrážal sa, že ho zabije so slovami, že on je mafián. V druhom prípade toho istého poškodeného znova napadol a viackrát ho udrel rukou do oblasti tváre," uviedol Filičko. V prípade uznania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na tri roky.


Sebastiano Vadala je od polovice marca vo väzbe. Okresný súd v Trebišove 12. júna rozhodol o jeho prepustení s tým, že väzbu nahradí kaucia vo výške 2000 eur, sľub obvineného, že dodrží zákaz stýkať sa s poškodenými a dohľad mediačného a probačného úradníka. Prokurátor proti rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať košický krajský súd. Obvinený tak zatiaľ ostáva vo väzbe.


Sebastiano je bratom talianskeho podnikateľa Antonina, taktiež žijúceho na východe Slovenska, ktorý je v Taliansku stíhaný pre drogovú činnosť. Antonina eskortovali do Talianska 15. mája na základe európskeho zatykača. O aktivitách a kontaktoch tohto podnikateľa na Slovensku písal predtým, ako bol zavraždený, investigatívny novinár Ján Kuciak.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá