NHL: Pittsburgh "šliape" aj bez Crosbyho s Malkinom

TASR, NHL.com
12.10.2011 07:23

Hokejisti Floridy Panthers prehrali v noci na stredu v zápase zámorskej NHL na ľade Pittsburghu Penguins 2:4.

Slovenský útočník v drese "panterov" Tomáš Kopecký strávil na ľade vyše 18 minút, do štatistík si však pripísal iba dva mínusové body. Domáci napriek absencii dvojice zranených hviezd Sidneyho Crosbyho a Jevgenija Malkina zaznamenali v štvrtom dueli novej sezóny už tretí triumf.

Domáca premiéra vyšla aj hokejistom Ottawy Senators, ktorí si v druhom nočnom zápase pred vypredaným hľadiskom poradili s Minnesotou 4:3 po samostatných nájazdoch. "Senátori" prehrávali postupne 0:1, 0:2 aj 1:3, v záverečnej tretine sa im však podarilo zmazať gólové manko a v nájazdovom rozstrele rozhodol Jason Spezza. Tréner Paul MacLean sa tak mohol tešiť z prvého víťazstva v NHL.