NHL: Winnipeg zdolal Nashville, Daňo v drese Jets nenastúpil

28.4.2018 08:08

Dva góly Marka Scheifeleho a 47 zákrokov Connora Hellebuycka boli základ víťazstva hokejistov Winnipegu na ľade Nashvillu 4:1 v prvom zápase 2. kola play-off Západnej konferencie NHL.

V Bridgestone Arene v drese víťazného tímu strelil gól aj Paul Stastny a Blake Wheeler pridal dve asistencie. V druhej minúte tretej tretiny Kevin Fiala znížil priebežne na 1:3, ale bol to jediný gól domáceho tímu. Ukončil ním "nepriestrelnosť" Hellebuycka po 163 minútach. Ešte predtým za stavu 0:3 Fín Juuse Saros nahradil v bránke Predators skúsenejšieho krajana Pekku Rinneho, ktorý po 40 minútach zo 16 striel inkasoval tri góly. Slovenský útočník Marko Daňo v drese Jets opäť nenastúpil.

Druhý zápas série Nashville - Winnipeg príde na rad v nedeľu 29. apríla opäť v Nashville. V sobotu pokračuje 2. kolo play-off NHL zápasmi Tampa Bay - Boston a Vegas - San Jose.

Výsledok: ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Nashville - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 42. Fiala (Turris, Ellis) - 15. Tanev (Little), 30. Stastny (Laine, Ehlers), 38. Scheifele (Wheeler, Connor), 60. Scheifele (Wheeler)