Slovenky stratili šancu na postup medzi elitu, radujú sa Bielorusky

22.4.2018 17:07

Slovenské tenistky nepostúpili do svetovej skupiny Pohára federácie. V baráži o účasť medzi elitnou osmičkou prehrali v Minsku s domácim Bieloruskom 2:3.

O všetkom rozhodla až záverečná štvorhra, v ktorej pár Vera Lapková, Lidia Morozovová zdolal tandem Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová 6:3, 6:4. Bielorusky odplatili Slovenkám prehru 0:4 z antuky Slávie STU Bratislava z roku 2004.

Kužmová so Schmiedlovou mali v treťom geme pri podaní Lapkovej k dispozícii dva brejkbaly. Bielorusky ich však odvrátili a v ďalších minútach mali navrch. Za stavu 2:2 prelomili podanie Kužmovej a po ďalšom brejku v deviatom geme získali prvý set vo svoj prospech.

Morozovová potvrdzovala svoje deblové kvality. Výborne podávala, bola istá od základnej čiary a nekompromisná na sieti. Na začiatku druhého dejstva Lapková i Morozovová zaváhali na podané a Slovenky išli do vedenia 4:2. Bielorusky, vlaňajšie finalistky Fed Cupu, však potom získali štyri gemy v rade a udržali sa medzi elitou.