Domáci Švédi zdolali Nemcov rozdielom triedy 5:2

9.5.2012 22:56

Hokejisti Švédska zvíťazili v stredu v štokholmskej S-skupine na majstrovstvách sveta v hokeji nad Nemcami 5:2. Tí dokázali so Švédmi držať krok iba do konca druhej tretiny. Na úvodný gól Marcusa Krügera odpovedal sekundu pred koncom prvého dejstva Philip Gogulla.

Po dvoch tretinách viedli domáci len o jeden gól 3:2, no v záverečnom dejstve dvoma presnými zásahmi rozhodli o svojom triumfe i zachovaní stopercentnej bilancie na MS 2012. V stretnutí sa dvoma asistenciami blysla aj domáca hviezda Henrik Zetterberg. Útočník Detroit Red Wings prihral na víťazný gól Erika Karlssona v 29. min aj záverečný gól Johana Franzéna v tretej tretine.

Výsledok - S-skupina:

Švédsko - Nemecko 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 2. Krüger (Landeskog), 27. Stalberg (Hjalmarsson), 29. E. Karlsson (Zetterberg, L. Eriksson), 43. N. Persson (J. Larsson), 49. Franzén (Zetterberg) - 20. Gogulla (Hospelt), 37. Reimer (Ch. Fischer, Gogulla)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kurmann (Švaj.), Olenin (Rus.) - Dehaen (Fr.), VALACH (SR)