Pri vzbure väzňov vypukol požiar, vyžiadal si desiatky mŕtvych

Nepokoje vo venezuelskej väznici si vyžiadali desiatky mŕtvych. Úrady zatiaľ presný počet obetí neuviedli, podľa miestnych médií ale pri vzbure zahynulo najmenej 68 ľudí.

Požiar v celách policajnej stanice vo venezuelskom meste Valencia si vyžiadal najmenej 68 životov. S odvolaním sa na venezuelského generálneho prokurátora Tareka Williama Saaba o tom informovala stanica Sky News.

Požiar vypukol po násilnostiach pri pokuse o útek z väznice, ktorá je súčasťou policajnej stanice. Zariadenie v meste Valencia na severe krajiny má podľa dostupných informácií kapacitu okolo 60 miest. Počas nepokojov bol do nohy postrelený policajt.

TOP videá

Požiar zrejme spôsobili samotní väzni, ktorí vo svojich celách zapálili matrace v snahe dostať sa na slobodu. Mnoho z nich zomrelo na následky nadýchania sa dymu. Plamene sa hasičom podarilo medzičasom uhasiť. Krátko po vypuknutí požiaru sa pred policajnou stanicou v hlavnom meste venezuelského štátu Carabobo zhromaždili rodiny zadržiavaných, ktorých pomocou slzotvorného plynu rozohnala polícia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá