Česi zdolali Nórov až po samostatných nájazdoch

7.5.2012 18:50

Hokejisti Česka pokračujú na majstrovstvách sveta v Štokholme v nepresvedčivých výkonoch a v pondelok sa potrápili s Nórmi, ktorých zdolali 4:3 až po samostatných nájazdoch.

Prvýkrát na tohtoročnom šampionáte o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. Česi odplatili Nórom prehru 2:3 zo šampionátu spred dvoch rokov. Nórsko si pripísalo prvý bod do tabuľky S-skupiny, Česi majú na svojom konte po troch dueloch 5 bodov.

Nóri už v minulosti Čechov niekoľkokrát potrápili a inak to nebolo ani teraz. Severský tím sa prezentoval bojovným výkonom a v prvej tretine potrestal nedisciplinovanosť Čechov pri početnej výhode o dvoch hráčov Mathis Olimb. V 17. min vyrovnal Aleš Hemský, ale Nórsko išlo v 22. min opäť do vedenia. Česi sa dostali na pár minút do útlmu a pridali až v závere druhej časti hry. V 37. min nastrelil Michael Frolík žŕdku a v 38. min vyrovnal David Krejčí. V 48. min poslal Frolík favorita do vedenia, ale v 52. min ukázal svoje kvality a umenie Patrick Thoresen a pripravil gól na 3:3 Jonasovi Holösovi. V samostatných nájazdoch sa ako jediný presadil Aleš Hemský a rozhodol o českom víťazstve.

Výsledok - S-skupina:
Česko - Nórsko 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 17. Hemský (P. Nedvěd), 38. Krejčí (Tenkrát), 48. Michael Frolík (Plekanec, M. Michálek), rozhodujúci sam. nájazd Hemský - 12. Olimb (Holös, Ask), 22. Spets (Olimb, Bastiansen), 52. Holös (Thoresen, Bonsaksen)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lewis (Kan.), Reiber (Švak-) - Dehaen (Fr.), Dussureault (Kan.)

8. Nórsko 3 0 0 1 2 6:11 1

Viac informácií o Majstrovstvách sveta v hokeji sa dozviete na našej podstránke MS 2012