POČASIE: Predpoveď na dnes

Oblačno až zamračené, prechodne aj menej oblačnosti. Ojedinele, popoludní na viacerých miestach dážď, na severe a neskôr aj na východe sneženie.

Situácia:

Medzi tlakovou výšou so stredom nad južnou Škandináviou a tlakovou nížounad Jadranom a postupne Balkánom prúdi od severovýchodu do našej oblasti studený, pôvodom arktický vzduch.

Predpoveď počasia:

Oblačno až zamračené, ráno a dopoludnia miestami čiastočne zmenšená oblačnosť a ojedinele hmla. Spočiatku ojedinele, popoludní na viacerých miestach dážď, na severe a v priebehu dňa aj na východe postupne v nižších polohách sneženie. K večeru ojedinele tvorba snehových jazykov. Najvyššia denná teplota 3 až 9, na severe a na Spiši -4 až 2 st. Teplota na horách vo výške 1500 m zrána okolo -5 st., v priebehu dňa ochladzovanie. Zrána slabý, na juhovýchode a postupne aj na ostatnom území prevažne severovýchodný vietor 3 až 9 m/s (10 až 30 km/h), neskôr popoludníokolo 13 m/s (45 km/h), v nárazoch miestami okolo 18 m/s (65 km/h). K večeru na hrebeňoch hôr prudký až búrlivý vietor.

Predpokladané množstvo zrážok: do 4 mm/ do 3 cm snehu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá