NHL: Chára si pripísal dva mínusové body, Chicago s Jurčom zdolalo Colorado

TA3 SITA nhl.com
7.3.2018 07:25

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili nad hráčmi Detroitu Red Wings 6:5 po predĺžení v utorňajšom dueli zámorskej NHL. Slovenský obranca Bruins Zdeno Chára odohral 25:26 min, počas ktorých nebodoval. Pripísal si dva mínusové body a štyri strely.

Útočník "medveďov" Brad Marchand sa podieľal na triumfe svojho tímu piatimi bodmi (tri góly a dve asistencie). Kanadský útočník strelil aj víťazný gól v predĺžení. "Bol to šťastný odraz puku. Skončil na mojej hokejke a šťastne sa dostal do siete," povedal Marchand pre nhl.com. Obranca Torey Krug nazbieral štyri body (dva góly a dve asistencie), krídelník David Pastrňák si pripísal tri asistencie. Boston zvíťazil v štvrtom meraní síl po sebe a upevnil si druhú priečku v Atlantickej divízii. "Je to pre náš tím veľká chvíľa. V tejto časti sezóny sa snažíme nazbierať toľko bodov, koľko len dokážeme," vyjadril sa Torey Krug. Detroit stráca na play-off desať bodov.

Columbus zdolal Vegas 4:1. V drese "zlatých rytierov" sa predstavil útočník Tomáš Tatar. ktorý odohral 17:19 min bez bodového zisku. Napočítali mu dva mínusové body a jeden "hit". Golden Knights prehrali štyri z posledných piatich duelov. "V zápase sme mali niekoľko naozaj solídnych momentov a potom tam boli aj také, ktoré neboli až také dobré," uviedol kouč nováčika NHL Gerard Gallant. Útočníci Blue Jackets Artemij Panarin a Pierre-Luc Dubois nazbierali tri body (obaja 1+2). Okrem nich skórovali obrancovia Zach Werenski a Ian Cole. Duel odchytal náhradný gólman Columbusu Joonas Korpisalo (nahradil chorého Sergeja Bobrovského), ktorý si pripísal 37 úspešných zákrokov.

Chicago triumfovalo nad Coloradom 2:1 po predĺžení. V drese "čiernych jastrabov" nastúpil aj útočník Tomáš Jurčo, počas 12:35 min na ľade nebodoval. Pripísal si jednu strelu a jeden "hit". O triumfe Blackhawks rozhodol už deväť sekúnd po začiatku predĺženia kapitán Chicaga Jonathan Toews, okrem neho sa presadil aj obranca Erik Gustafsson. Jediný zásah Colorada strelil center Nathan MacKinnon. Blackhawks zaostávajú za poslednou postupovou priečkou do vyraďovacej časti 11 bodov.

Útočník Winnipegu Patrik Laine štvrtým hetrikom v kariére rozhodol o dvoch bodoch pre Winnipeg v meraní síl proti New Yorku Rangers. "Tryskáče" zvíťazili 3:0.

Sumáre NHL

Boston - Detroit 6:5 po predĺžení (3:2, 2:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 1. Krug (Holden, Marchand), 1. DeBrusk, 14. Krug (Marchand, Pastrňák), 24. Marchand (Krug, Pastrňák), 34. Marchand (Pastrňák, Riley Nash), 61. Marchand (Krug, Riley Nash) - 3. F. Nielsen (Zetterberg), 8. Green (Athanasiou, Mantha), 33. Mantha (Green, Bertuzzi), 36. Mantha (Abdelkader, D. Larkin), 50. Frk (Bertuzzi, Mantha)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:26 min, 0+0, -2, 4 strely

Columbus - Vegas 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 1. Panarin (Atkinson, Dubois), 29. Werenski (Panarin, Dubois), 30. Cole (Savard, Wennberg), 58. Dubois (Panarin) - 22. Haula (Perron, Tuch)
Tomáš Tatar (Vegas) 17:19 min, 0+0, -2, 1 "hit"

New Jersey - Montreal 6:4 (4:0, 2:2, 0:2)
Góly: 9. Noesen (Butcher, Zajac), 17. Coleman (Butcher, Boyle), 19. Zajac (Palmieri, Vatanen), 20. Zajac (Hall, Vatanen), 32. Maroon (Hall, Palmieri), 37. Boyle (Coleman) - 31. Gallagher (Petry, Byron), 40. De La Rose (Danault, Jordie Benn), 55. De La Rose (A. Shaw, Reilly), 60- Froese (Carr, Reilly)

New York Rangers - Winnipeg 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 20. Laine (P. Stastny, Byfuglien), 32. Laine (Chiarot, Morrow), 60. Laine (Wheeler)

Tampa Bay - Florida 5:4 po predĺžení (2:1, 2:1, 0:2 - 1:0)
Góly: 11. Gourde (Šustr, Straalman), 13. J.T. Miller (Gourde), 22. Gourde (J.T. Miller), 37. Killorn (Stamkos, Kučerov), 63. Point (Straalman, T. Johnson) - 19. Bjugstad (Ekblad, Barkov), 34. Bjugstad (Dadonov, Yandle), 41. Bjugstad (Matheson, Barkov), 46. Trocheck (Yandle, Barkov)

Minnesota - Carolina 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)
Góly: 5. E. Staal (R. Suter, Zucker), 21. Niederreiter (Spurgeon, Koivu), 23. Parise (Koivu, Spurgeon), 24. Winnik (Brodin, Dumba), 24. E. Staal (R. Suter, Mikael Granlund), 55. Cullen (Coyle) - 50. Di Giuseppe (T. Van Riemsdyk, Skinner), 59. D. Ryan (V. Rask, Hanifin)

Nashville - Dallas 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 46. Hartman (Watson, Sissons), 60. Bonino

Chicago - Colorado 2:1 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 6. E. Gustafsson (Toews, Saad), 61. Toews (P. Kane, Keith) - 37. MacKinnon (Barrie, Landeskog)
Tomáš Jurčo (Chicago) 12:35 min, 0+0, 1 strela, 1 "hit"