Vizionárska expozícia Hyundai na ženevskom autosalóne 2018

Pr správa
Vizionárska expozícia Hyundai na ženevskom autosalóne 2018
Zdroj foto:
Na ženevskom autosalóne 2018 Hyundai po prvý raz verejnosti predstaví úplne nový model Kona Electric, prvé plne elektrické subkompaktné SUV na európskom trhu. Výstavnú premiéru absolvuje aj štvrtá generácia úspešného SUV segmentu D značky Hyundai – model Santa Fe.

Ďalším magnetom expozície bude svetová premiéra nového konceptu automobilov, ktorá prezentuje budúci dizajn Hyundai a spôsob interpretácie technológie mobility budúcnosti. K trom svetovým premiéram sa pridruží jedna európska premiéra: automobil Hyundai NEXO novej generácie, ktorý je poháňaný palivovým článkom.

„Modelová ponuka na ženevskom autosalóne 2018 zvýrazňuje priekopníckeho ducha Hyundai v oblasti mobility budúcnosti a demonštruje skutočnosť, že Hyundai patrí k lídrom v oblasti transformácie automobilového priemyslu. Úplne novým modelom Kona Electric a novým modelom NEXO ukazujeme, že mobilita bez emisií je pripravená pre masovú výrobu,“ povedal Thomas A. Schmid, prevádzkový riaditeľ Hyundai Motor Europe. „Koncepcia našich áut ukazuje, ako môžu vyzerať automobily budúcnosti a opäť zvýrazňuje progresívneho ducha a nekonvenčné myslenie našej značky.“

Nový koncept dizajnu budúcnosti

Nový koncept, ktorý bude mať svetovú premiéru na ženevskom autosalóne 2018, prezentuje výrazové prostriedky dizajnu budúcnosti značky Hyundai. Všetky budúce modely Hyundai budú založené na novej téme dizajnu, ktorá harmonizuje kľúčové prvky dizajnu, proporcie, architektúru a technológiu. Princípom je integrovať športovú a charakteristickú tradíciu dizajnu značky a tým vytvoriť automobily s progresívnym vzhľadom, ktoré stierajú hranice medzi tvarom a funkčnosťou.

Silný modelový program ekologických vozidiel a SUV predbiehajúci dobu

Úplne nový Hyundai Kona Electric je prvým plne elektrickým subkompaktným SUV na európskom trhu, ktoré kombinuje dva najaktuálnejšie trendy v automobilovom priemysle: štýl SUV a ekologickú mobilitu. Je to automobil Hyundai bez kompromisov. Nový Hyundai NEXO je zasa prvým SUV poháňaným palivovým článkom na vodík, ktoré poskytuje širokú škálu systémov pre autonómnu jazdu a inteligentných asistenčných systémov. Santa Fe štvrtej generácie doplní silnú modelovú ponuku SUV značky Hyundai na ženevskom autosalóne svojim expresívnym dizajnom a najmodernejšími bezpečnostnými prvkami v triede.

Okrem nových sériových modelov a dizajnového konceptu budúcnosti sa budú môcť návštevníci expozície Hyundai na ženevskom autosalóne zoznámiť aj s vyspelými technológiami budúcnosti. Hyundai predstaví najnovšie technológie konektivity s novým kokpitom Internet of Things (IoT). Tento kokpit obsahuje niekoľko prelomových technológií: od rozpoznávania hlasu, umelej inteligencie AI (Artificial Intelligence) a internetu vecí IoT (Internet of Things) až po monitorovanie stresu vodiča.

Oslava vášne pre futbal so špeciálnou edíciou Go!

Na ženevskom autosalóne budú vystavené aj špeciálne edície modelov Hyundai i10, i20, i30 a Tucson s označením Go! Každý model novej limitovanej edície Go! bude mať exkluzívnu modrú farbu karosérie Champions Blue, symbolizujúcu majstrovstvá vo futbale, ktoré sa uskutočnia toto leto. Hyundai je oficiálnym partnerom MS vo futbale v Rusku. Špeciálna edícia Go! sa vyznačuje jedinečnými dizajnovými prvkami, ktoré zákazníkom prinesú možnosť odlíšiť sa.

TOP videá