NHL: Tatar s tromi mínuskami. Montreal nespečatil postup do play off

TA3/TASR
7.5.2021 07:41

Hokejisti Montrealu nevyužili príležitosť v predstihu spečatiť postup do play off NHL. V noci na piatok prehrali na ľade Toronta 2:5, keď o osude stretnutia rozhodli Maple Leafs v úvodnej tretine, v ktorej si vypracovali štvorgólový náskok.

Do zostavy Montrealu sa vrátil Tomáš Tatar, slovenský krídelník sa do štatistík zapísal tromi mínuskami. Jeho tím figuruje na štvrtej priečke Severnej divízie, Toronto je na jej čele.

Halák na striedačke

Hokejisti Pittsburghu pokorili Buffalo 8:4 aj vďaka štyrom presným zásahom Jeffa Cartera. Boston si poradil s New Yorkom Rangers 4:0, pričom slovenský brankár Jaroslav Halák sledoval zo striedačky výborný výkon svojho kolegu Jeremyho Swaymana, ktorý zlikvidoval všetkých 15 striel súperových hráčov. Carolina podľahla Chicagu 1:2 po predĺžení a ukončila päťzápasovú víťaznú sériu. Podarilo sa jej však bodovať v trinástom zápase za sebou a vyrovnala klubový rekord.

Boston - New York Rangers 4:0

Carolina - Chicago 1:2 pp

New York Islanders - New Jersey 1:2

Pittsburgh - Buffalo 8:4

Toronto - Montreal 5:2

Edmonton - Vancouver 3:6