Táraniny. Kremeľ odmieta americké obvinenia voči 13 Rusom

Táraniny. Kremeľ odmieta americké obvinenia voči 13 Rusom
Zdroj foto: SITA/AP
Kremeľ odmietol obvinenia vznesené voči 13 Rusom v súvislosti s prezidentskými voľbami v USA ako nepodložené. Hovorca Vladimira Putina Dmitrij Peskov novinárom povedal, že hoci sú tieto obvinenia zamerané proti "ruským občanom", nijako "nenaznačujú, že by do toho bola akýmkoľvek spôsobom zapojená ruská vláda".

Peskov zároveň opäť trval na tom, že Moskva do amerických volieb nezasahovala. Úrad špeciálneho vyšetrovateľa Roberta Muellera v piatok obvinil 13 ruských občanov a tri ruské spoločnosti zo snáh ovplyvňovať výsledok amerických prezidentských volieb v prospech ich neskoršieho víťaza Donalda Trumpa. Obvinení Rusi podľa vyšetrovateľov používali falošné identity, vystupovali na internete ako Američania a ich hlavným zámerom bolo "podnecovať konflikty v rámci politického systému Spojených štátov, okrem iného počas prezidentských volieb v roku 2016".

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov už v sobotu označil tieto tvrdenia za "táraniny". "Kým neuvidíme fakty, všetko ostatné sú len táraniny," povedal šéf ruskej diplomacie počas bezpečnostnej konferencie v Mníchove.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá