V americkom Senáte sa v utorok začal druhý impeachment Donalda Trumpa. Senátori už odmietli argument obhajoby, že je proces protiústavný. O tom, ako prebiehal začiatok procesu a prečo sa o ňom hovorí ako o historickej a bezprecedentnej udalosti sme sa porozprávali s dekanom Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Branislavom Kováčikom.


Viac
k Téme
Impeachment Trumpa dostal zelenú, je v súlade s ústavou
Ústavná žaloba na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa je v súlade s ústavou. Zhodli sa na tom členovia Senátu, pomerom hlasov 56 ku 44. Trumpovi právnici tak neuspeli s argumentom, že ich klient čelí impeachmentu v čase, keď už nie je v úrade.
Najnovšie: Štúdio TA3
TOP videá
na stránke ta3.com
Vážení diskutujúci!
Teší nás váš záujem vyjadrovať svoj názor a diskutovať pod príspevkami, ktoré sú uverejnené na našej webovej stránke. Je v našom záujme, aby komunita našich čitateľov komunikovala na vecnej, demokratickej a ľudsky akceptovateľnej úrovni, preto sme sa rozhodli vymedziť pravidlá, v rámci ktorých by podľa nás mala prebiehať debata pod článkami. Veríme, že diskusiu neochudobnia, naopak, pomôžu k jej vecnejšej rovine.
Keďže sa na našej webstránke nachádzajú tisícky článkov a nie je v našich možnostiach neustále ich monitorovať, budeme radi, ak nám v tom pomôžete. Hneď vedľa tohoto Kódexu pribudla možnosť nahlasovať nevhodné príspevky.
Za nevhodné považujeme príspevky:
Ďakujeme za pochopenie.
Tím TA3