Za ľudí si zvolilo nové vedenie, Kiskov post prevezme Remišová

Za ľudí si zvolilo nové vedenie, Kiskov post prevezme Remišová

8.8.2020 15:02 | zdroj: TA3 TASR SITA | zdroj foto: SITA/Martin Medňanský

Delegáti strany Za ľudí si na sneme zvolili nové vedenie. Novou predsedníčkou strany sa stala Veronika Remišová. Na tento post kandidovala spolu s poslancom národnej rady Miroslavom Kollárom.

Za ľudí si zvolilo nové vedenie, Kiskov post prevezme Remišová

Článok bol aktualizovaný:

  • Zdieľať

Delegáti strany Za ľudí si na sneme zvolili nové vedenie. Novou predsedníčkou strany sa stala Veronika Remišová. Na tento post kandidovala spolu s poslancom národnej rady Miroslavom Kollárom.

Vložiť video

Exprezident a bývalý predseda strany Za ľudí Andrej Kiska "dnešným dňom" v politike končí. Uviedol to na tlačovej konferencii v rámci snemu strany v Trenčianskych Tepliciach. Dôvodom sú najmä jeho zdravotné problémy, priestor chce prenechať mladším.

Kiska poďakoval za férovú súťaž

Podpredsedníčke vlády a ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie odovzdalo svoj hlas 76 delegátov snemu, kým jej protikandidát Miroslav Kollár získal dôveru 33 delegátov. Remišová tak v predsedníckej funkcii nahradí doterajšieho predsedu a zakladateľa strany Andreja Kisku.

Bývalý prezident na tlačovej konferencii poprial novej predsedníčke veľa úspechov. Zároveň ocenil odbornú a slušnú diskusiu, v ktorej duchu sa podľa jeho slov niesol celý snem. Verí, že strana Za ľudí bude zaujímavá pre široké spektrum voličov. Neúspešnému kandidátovi Kollárovi poďakoval za férovú súťaž, ktorá podľa jeho slov „potiahla" stranu dopredu.

Viac
k Téme

Vízia silnej a modernej strany

Remišová chce zo strany Za ľudí spraviť modernú, európsku, stredovú politickú stranu, ktorá bude rozumnou a slušnou alternatívou. „Verím, že s tým odborným potenciálom, ktorý strana má, budeme rásť a budeme silnou stranou. Našou víziou je totiž meniť Slovensko k lepšiemu a na to je dôležité, aby každý prijal zodpovednosť, pretože naša krajina sa nachádza v ťažkej a zložitej situácii," uviedla nová predsedníčka. Za ľudí musí podľa nej popracovať na lepšom marketingu, aby dokázali efektívnejšie prezentovať dosiahnuté výsledky. „Musíme občanom zabezpečiť ekonomické istoty, pretože to Slovensko potrebuje. Z pozície predsedníčky strany a ministerky chcem naplniť všetky sľuby, ktoré som dala voličom pred voľbami," dodala Remišová.

Viac
k Téme

Na sneme si zvolili aj sedem podpredsedov. Vo funkciách ostávajú podpredseda parlamentu Juraj Šeliga, predsedníčka poslaneckého klubu Jana Žitňanská a štátni tajomníci Vladimír Ledecký a Michal Luciak.

Novými troma podpredsedníčkami sú ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a poslankyne parlamentu Miriam Šuteková a Viera Leščáková.

Neúspešný kandidát Miroslav Kollár rešpektuje výsledok voľby. Stranu ešte čaká voľba nových členov predsedníctva. Kollár priblížil, že je v kompetencii Remišovej, akých ľudí navrhne za členov predsedníctva. Potvrdil, že ak by bol zvolený za predsedu on, súčasných podpredsedov by z funkcie neodvolával, len by k nim navrhol Tomáša Valáška za podpredsedu strany pre zahraničie. „Naša strana má všetky predpoklady na to, aby bola úspešnou, len nemá dostatočný politický výtlak. Za týmto účelom preto musíme zlepšiť politický marketing, aby sme svoje výsledky dokázali lepšie predať," ozrejmil. Za ľudí môže podľa jeho slov vyjsť z tohto snemu posilnená.

Vládna strana Za ľudí získala vo februárových parlamentných voľbách 5,77 percenta hlasov voličov. Po niekoľkodňových rokovaniach vstúpila do vládnej koalície s hnutiami Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a Sme rodina a so stranou Sloboda a Solidarita. Zakladateľ strany Andrej Kiska sa krátko po voľbách z politiky pre zdravotné problémy stiahol a rokovaním o zostavení vlády poveril práve Remišovú.

Viac
k Téme

TOP videá