NHL: Pánikov Washington prehral, na ľade sa darilo Marinčinovi

7.8.2020 07:44

Hokejisti Philadelphie zvíťazili v noci na piatok v zápase skupiny o nasadenie vo Východnej konferencii NHL nad Washingtonom 3:1. V drese hostí odohral takmer 11 minút slovenský útočník Richard Pánik, do bodových štatistík sa nezapísal. Pre Flyers to bola v skupine druhá výhra.

Hokejisti Columbusu sa priblížili k postupu do play off, keď v treťom zápase predkola vo Východnej konferencii zdolali Toronto 4:3 po predĺžení a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:1. Slovenský reprezentant Martin Marinčin v drese Maple Leafs odohral takmer dvadsať minút a pripísal si tri strely na bránku. K triumfu Columbusu prispel hetrikom Pierre-Luc Dubois.

Vancouver zdolal Minnesotu 3:0 v treťom zápase predkola a v sérii vedie 2:1 V skupine o nasadenie v Západnej konferencii prehral obhajca Stanleyho pohára St. Louis s Vegas Golden Knights 4:6. Do play off postúpili hráči Calgary, ktorí zdolali Winnipeg 4:0 a v sérii zvíťazili 3:1 na zápasy.