NHL: Hurricanes postúpili, Vancouver zvíťazil a vyrovnal sériu

5.8.2020 07:44

Hokejisti Caroliny Hurricanes postúpili do 1. kola play off zámorskej NHL. V treťom zápase predkola Východnej konferencie zvíťazili v Toronte nad New Yorkom Rangers 4:1 a v celej sérii triumfovali 3:0. Fínsky útočník Sebastian Aho si pripísal na konto dva góly a asistenciu.

Hráči New Yorku Islanders sú krok od postupu do 1. kola. V utorkovom druhom zápase predkola Východnej konferencie zdolali Floridu Panthers 4:2 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:0. Islanders prehrávali 0:1 i 1:2, no v rozmedzí 34. a 37. minúty otočili stav vďaka Ryanovi Pulockovi a Jordanovi Eberlemu, ktorý v 51. minúte stanovil aj konečný výsledok.

V treťom dueli predkola Západnej konferencie zvíťazilo Calgary v Edmontone nad Winnipegom 6:2 a v sérii vedie 2:1. Nashville si v druhom zápase poradil s Arizonou 4:2 a vyrovnal stav série na 1:1.