MiddleCap spúšťa MiddleCap Help. Vyčleňuje pol milióna eur na boj s COVID-19

MiddleCap spúšťa MiddleCap Help. Vyčleňuje pol milióna eur na boj s COVID-19

26.3.2020 06:00 | PR | zdroj foto: PR

Investičný holding MiddleCap Group vyčlení 500 000 eur na pomoc lekárom, seniorom a detským pacientom v boji s ochorením COVID-19. Prvých 130 000 eur previedol už tento týždeň Národnému ústavu detských chorôb v Bratislave.

MiddleCap spúšťa MiddleCap Help. Vyčleňuje pol milióna eur na boj s COVID-19
  • Zdieľať

Investičný holding MiddleCap Group vyčlení 500 000 eur na pomoc lekárom, seniorom a detským pacientom v boji s ochorením COVID-19. Prvých 130 000 eur previedol už tento týždeň Národnému ústavu detských chorôb v Bratislave.

NÚDCH v Bratislave nakúpi s pomocou MiddleCap Group až 40 000 ochranných rúšok, 3000 ochranných okuliarov, 3000 špeciálnych odevov a detské rúška v počte 10 000 v hodnote 130.000 eur.

„Nesmierne si vážime túto pomoc. Súčasná situácia nás naučila určite to, že vieme byť súdržní a vieme si pomáhať, denne nám chodia listy od firiem aj jednotlivcov. Každú pomoc si vážime, to čo však je momentálne najväčší problém, je dostatok certifikovaného ochranného zdravotníckeho materiálu, o to tento dar má pre nás väčšiu hodnotu. Naša nemocnica si  základné zásoby urobila, tie sa však rýchlo míňajú, s touto zásielkou budeme vedieť dlhodobo zabezpečiť všetky nevyhnutné opatrenia, aby sme chránili našich zdravotníkov a našich pacientov.“ Povedal generálny riaditeľ Národného ústavu detských chorôb doc. MUDr. Ladislav Kužela CSc.

Ochranné prostriedky trápia celú Európu a dostať sa k nim je dnes veľmi náročné. Iniciatíva MiddleCap Help preto využíva svoje kontakty na zahraničných trhoch, aby ich čo najrýchlejšie získala a pomohla Slovensku v boji proti tejto nákaze.

„Situáciu dnešných dní vnímam veľmi citlivo a hoci sa svet na chvíľu zastavil a podnikateľské aktivity nie sú dnes prioritou, nezabúdajme na to, že dnes našu pomoc potrebujú predovšetkým naši starí rodičia, detskí pacienti a lekári, ktorým patrí moja veľká vďaka za každodennú starostlivosť. S tímom sme sa rozhodli podať pomocnú ruku práve im. Aj týmto by som chcel vyzvať priateľov, kolegov, partnerov, podnikateľov a firmy, aby sa k nám pridali a spoločne sme prispeli k ochrane našich obyvateľov,” hovorí Miroslav Výboh, Chairman skupiny MiddleCap.

V ďalšej fáze sa chce iniciatíva MiddleCap Help zamerať na najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľov – seniorov. Tým už v utorok podvečer zabezpečila distribúciu prvých rúšok v spolupráci s Mestskou časťou Ružinov.

K iniciatíve MiddleCap Help sa pripojila aj slovenská aplikácia HOPIN, ktorá združuje stovky taxikárov a opatrenia na boj s koronavírusom sa ich dotkli okamžite, nakoľko v aktuálnej situácii nemôžu vykonávať prepravu osôb. “Na spoluprácu ponúkame naše kapacity pre jednoduchšiu a rýchlejšiu distribúciu rúšok a logistiku pri ďalšej pomoci,” uviedol Martin Baran, CEO HOPIN aplikácie.

Priebežné informácie o pomoci nájdete na www.middlecap.help

O MiddleCap Help

MiddleCap Help je iniciatíva investičného a realitného holdingu MiddleCap Group. Počas najbližších dní a týždňov poskytne MiddleCap až 500 000 eur na pomoc lekárom, zdravotníkom, seniorom a detským pacientom v boji s ochorením spôsobeným COVID-19.

Cieľ iniciatívy

Cieľom MiddleCap Help je poskytnúť pomoc najzraniteľnejším a ohrozeným skupinám v rámci Bratislavy na nákup zdravotníckych a ochranných prostriedkov ako aj potravín a stravovania aby:


Seniori mohli účinne predchádzať nákaze koronavírusom COVID-19
Zdravotníci a detskí pacienti boli dostatočne chránení pred COVID-19 a mohli aj naďalej zabraňovať šíreniu nákazy

Cieľové skupiny

Seniori v Bratislave
Zdravotníci 
Detskí pacienti umiestnení v zdravotníckych zariadeniach

Predmet podpory

Finančné prostriedky budú buď priamo poskytnuté subjektom na pokrytie nákladov spojených s cieľom iniciatívy alebo MiddleCap priamo nakúpi materiál na zabezpečenie potrieb spojených s cieľom.

Hygienické a ochranné pomôcky pre lekárov, pacientov v zdravotníckych zariadeniach
Zdravotnícky materiál
Pomôcky, stravovanie a potraviny pre seniorov
Logistické služby spojené s prepravou materiálu a potravín

TOP videá