NHL: Jaroš si pripísal tretí bod, jeho asistencia Ottawe nestačila

TA3 TASR SITA
25.2.2020 08:36

Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš si pripísal v zámorskej NHL asistenciu, jeho Ottawa však prehrala na ľade Columbusu 3:4 po predĺžení. Pre Jaroša to bol tretí bod (0+3) v ôsmom profiligovom zápase v tejto sezóne.

K víťazstvu Columbusu, ktorý sa vrátil na postupové pozície, pomohol dvoma gólmi kapitán a bývalý hráč "senátorov" Nick Foligno. Víťazný gól v predĺžení strelil švédsky nováčik Emil Bemström. V drese Ottawy sa dvakrát strelecky presadil Connor Brown.

Blue Jackets ukončili sériu ôsmich prehier, no prišli o brankára Elvisa Merzlikinsa, ktorý pre zranenie odstúpil z hry v druhej tretine po kolízii s Anthonym Duclairom. Domáci sa posunuli v tabuľke Východnej konferencie na pozíciu s druhou voľnou kartou, Senators už dávnejšie stratili postupové šance.

Columbus - Ottawa 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Christián Jaroš (Ottawa) odohral 6:32 min, 1 asistencia, 1 zablokovaná strela