NHL: Pánikova asistencia nestačila, Tampa naďalej valcuje

TA3 TASR SITA
16.2.2020 07:34

Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Philadelphiou 5:3. Lightning triumfovali v desiatom zápase za sebou.

Dallas zvíťazil v Montreale 4:3 po predĺžení, v zostave hostí nechýbal slovenský obranca Andrej Sekera. V domácom drese sa bodovo nepresadil jeho krajan Tomáš Tatar. Arizona doma zdolala Washington 3:1, hosťom na úspech nestačila asistencia slovenského útočníka Richarda Pánika. Boston v zostave so Zdenom Chárom zvíťazil nad Detroitom 4:1. Kapitán Bruins strávil na ľade vyše 21 minút a na konto si pripísal dva plusové body.

Colorado prehralo s Los Angeles Kings 1:3, hralo sa pod holým nebom na Falcon Stadium v Colorado Springs pred návštevou 43.574 divákov. O triumf Kings sa zaslúžil hetrikom útočník Tyler Toffoli.

Montreal - Dallas 3:4 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:32 min, 3 strely na bránku, 1 mínusový bod - Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:25 min, 2 strely na bránku, 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod

Boston - Detroit 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Zdeno Chára (Boston) odohral 21:26 min, 2 strely na bránku, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 2 plusové body

Tampa Bay - Philadelphia 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20:10 min, 7 "hitov", 2 zablokované strely, 10 trestných minút, 3 plusové body

Arizona - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Richard Pánik (Washington) odohral 11:28 min, 1 asistencisa, 1 strela na bránku, 1 plusový bod

Ottawa - Toronto 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)