NHL: Montreal zvíťazil v Buffale aj vďaka dvom bodom Tatara

TA3 TASR SITA
31.1.2020 07:06

Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol gólom a asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade Buffala 3:1. Canadiens vyhrali tretí z uplynulých štyroch zápasov v NHL aj vďaka 20 úspešným zákrokom brankára Careyho Pricea, ktorého prekonal iba Jack Eichel.

Tatar najprv v 24. minúte prihral na víťazný gól Brendana Gallaghera, ktorý sa vrátil do zostavy Montrealu po zranení, a v závere spečatil triumf hostí gólom do prázdnej bránky. Slovenský útočník má po 52 tohtosezónnych dueloch na konte 46 bodov (18+28).

V súboji New Jersey - Nashville sa v gólovej prestrelke zrodilo víťazstvo hostí 6:5 po nájazdoch, uspeli v nich Filip Forsberg a Matt Duchene. Na ľade Arizony o triumfe Los Angeles rozhodlo až predĺženie. Všetky tri góly Kings vrátane víťazného na 3:2 strelil Alex Iafallo.

Buffalo - Montreal 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:23 min, 1 gól, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 plusové body

New Jersey - Nashville 5:6 po sam. nájazdoch (1:2, 3:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Arizona - Los Angeles 2:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)