Policajti zobrali Bödörovi telefón aj iné veci, obvinený nie je

TA3 TASR
29.1.2020 13:09

Nitrianskemu podnikateľovi Norbertovi Bödörovi zaistila polícia počas domovej prehliadky mobilný telefón a iné veci, obvinený však nie je. Informoval o tom jeho právny zástupca Adrián Kucek. Polícia zasiahla nielen u nitrianskeho podnikateľa, ale aj u Moniky Jankovskej a u viacerých sudcov z Threemy.

Prehliadku mu robili ako svedkovi

Domová prehliadka bola podľa Kuceka u Bödöra už ukončená. Výsledkom podľa advokáta nemalo byť nájdenie podozrivých predmetov, policajti si však mali odniesť jeho mobilný telefón a iné nešpecifikované veci. Obvinený Bödör naďalej nie je, prehliadku mu robili v postavení svedka.

Bödör vypovedal minulý týždeň pred senátom Špecializovaného trestného súdu v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Prokurátor a splnomocnenec poškodených Daniel Lipšic ho chcel konfrontovať aj s Threemou Mariana Kočnera, v ktorej si s ním mal písať o vynášaní informácií z prostredia Policajného zboru.

Polícia v stredu zasahovala aj u viacerých sudcov, medzi nimi sú i Monika Jankovská, Andrea Haitová, Denisa Cviková či Vladimír Sklenka.

Pellegrini: Nikto nie je na Slovensku chránenou osobou

K policajnej razii sa vyjadril aj premiér. Peter Pellegrini zopakoval, že nikto nie je na Slovensku chránenou osobou „Som veľmi rád, že aj dnes je od rána slovenská verejnosť svedkom, že nikto na Slovensku nie je chránenou osobu a že sa dnes ráno uskutočnila akcia s názvom Hmla,“ uviedol premiér.

Dodal, že on a jeho kolegovia vrátane policajtov a prokurátorov sa po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej správali zodpovedne, keď sa nenechali vyrušiť mediálnymi tlakmi o tom, že sa nič nevyšetrí. Pellegrini je rád, že môže prezentovať opak, vzhľadom na to, že sú na Špecializovanom trestnom súde podľa neho obžalovaní pravdepodobní vykonávatelia aj objednávateľ vraždy novinára. Dokazovať to má aj stredajšia razia u sudcov. "Nikdy som túto tragickú udalosť nezneužíval na robenie politiky," uviedol premiér s tým, že to skôr robila opozícia, ktorá "tancovala na hroboch obetí".

Strážia budovy strategického významu

Súkromná bezpečnostná služba Bonul by nemala mať bezpečnostnú previerku. Konštatuje to Nadácia Zastavme korupcia, ktorá zároveň podáva podnet na Národný bezpečnostný úrad. Nadácia o tom informuje na sociálnej sieti. Nadácia konštatuje, že podľa zákona o ochrane utajovaných skutočností by nemal mať previerku ten, kto je v kontakte so závadovými osobami alebo je sám z niečoho podozrivý.

„Bonul oficiálne patrí Miroslavovi Bödörovi. Norbert je jeho syn a v komunikácii Threema a iných sa Marianovi Kočnerovi priznáva, že tento biznis v podstate rieši on. Norbert Bödör mal styky s Kočnerom, ktorý je v zmysle zákona závadovou osobou a dnes sa ukazuje, že ňou môže byť aj on sám,"
vysvetľuje nadácia. Takisto dodáva, že Bonul stráži mnoho štátnych budov strategického významu.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok